Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Kolejne pokolenia Polaków czerpią wzorce z waszego postępowania. To jest niezwykle ważne dla naszej przyszłości!

AS 20:50 1 września 2018
mon.gov.pl
– Bardzo dziękuję wam za to, że kolejne pokolenia Polaków czerpią wzorce z waszego postępowania. To jest niezwykle ważne dla naszej przyszłości. Jesteście strażnikami pamięci – powiedział Mariusz Błaszczak do weteranów podczas uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

1 września 2018 r. szef MON wspólnie z Andrzejem Dudą, Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP wziął udział w uroczystym Apelu Pamięci z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, który odbył się przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Dziękuję Wam za to, że głosicie prawdę na temat naszej historii. Tę historię sami tworzyliście. Ileż kłamstw w przestrzeni publicznej wciąż jest na temat naszej przeszłości. Wy głosicie prawdę, wy dajecie świadectwo, wy jesteście strażnikami pamięci – podkreślił podczas uroczystości szef MON zwracając się do weteranów.

Minister Mariusz Błaszczak przytoczył także łacińską sentencję "Verba docent, exempla trahunt", czyli "Słowa uczą, przykłady pociągają". - Bardzo dziękuję Wam za to, że mamy do czynienia ze sztafetą pokoleń, że kolejne pokolenia Polaków czerpią wzorce z waszego postępowania. To jest niezwykle ważne dla naszej przyszłości. To jest niezwykle ważne dla wolności i niepodległości naszej ukochanej ojczyzny – podkreślił.

Jak dodał, zadaniem władz RP jest dbanie o Wojsko Polskie i potencjał obronny kraju. - W związku z tym Wojsko Polskie jest liczniejsze, jest wyposażone w nowoczesny sprzęt - ten proces wciąż trwa - jest coraz silniej osadzone w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale czyż Wojsko Polskie byłoby w stanie obronić naszą Ojczyznę, gdyby nie ta sztafeta pokoleń, gdyby nie wysokie morale, gdyby nie ten przykład, jaki państwo daliście dzisiejszym żołnierzom? - mówił minister obrony narodowej.

W trakcie obchodów, które odbyły się w Warszawie przedstawiciele środowisk kombatantów i osób represjonowanych odczytali „Przesłanie Weteranów Walk o Niepodległość RP do młodego pokolenia Polaków” - spadkobierców i kontynuatorów tradycji.

Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza zakończyła ceremonia złożenia wieńca oraz defilada pododdziałów.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze