Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak jednoznacznie: zadaniem na dziś jest zastąpienie postsowieckiego sprzętu sprzętem piątej generacji !

sm 14:22 3 maja 2019
fot. mon.gov.pl
Zadaniem na dziś jest zastąpienie postsowieckiego sprzętu w wojsku sprzętem piątej generacji - powiedział w piątek szef MON Mariusz Błaszczak przed defiladą "Silni w sojuszach". Zapewnił też, że Wojsko Polskie będzie nadal brać aktywny udział w misjach zagranicznych.

Szef MON przypomniał, że w tym roku przypada 20. rocznica przystąpienia Polski do NATO i 15. rocznica członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

 

"Przytępienie naszego kraju zarówno do NATO jak i UE potwierdziło cywilizacyjną i kulturową przynależność Polski do świata Zachodu. Uwolniło potencjał, dzięki któremu możemy powiedzieć, że polskie Siły Zbrojne są skuteczne, że są sprawnie dowodzone, konsekwentnie wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt" - mówił minister. Dodał, że polskie wojsko jest modernizowane. "Zadaniem na dziś jest zastąpienie postsowieckiego sprzętu sprzętem piątej generacji" - oświadczył szef MON.

 

Błaszczak przypomniał też, że w piątkowej defiladzie obok żołnierzy WP udział biorą też żołnierze państw sojuszniczych. "Chciałbym podkreśli, że Wojsko Polskie było, jest, i będzie aktywne jeśli chodzi o udział w misjach" - zapewnił szef MON. Dziękował też ministrom obrony państw NATO za obecność na defiladzie, a także żołnierzom i funkcjonariuszom za służbę.

 

Silne państwo to takie, które jest przede wszystkim bezpieczne - wewnętrznie jak i zewnętrznie; fundamentalnym elementem bezpieczeństwa jest sprawna i dobrze wyposażona armia oraz sprawne służby, które o to bezpieczeństwo dbają - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając wielką paradę wojskową w Warszawie.

"Bardzo się cieszę, że w tym wyjątkowym roku, witając majową jutrzenkę, możemy w ten szczególny sposób świętować wyjątkowy czas, czas rocznic, pięknych dla nas rocznic: 30-lecia pokonania komunizmu, 20-lecia przynależności do Sojuszu Północnoatlantyckiego i 15-lecia przynależności do Unii Europejskiej" - mówił prezydent Andrzej Duda w wystąpieniu na początku defilady wojskowej pod hasłem "Silni w sojuszach", zorganizowanej z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

 

Jak wskazał, wszystkie te rocznice są obchodzone w dniu rocznicy najważniejszego dla Polski wydarzenia - rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. "Ci, którzy ją wtedy, uchwalali czynili to po to, żeby Polska odzyskała siły i by była państwem nowoczesnym" - podkreślił prezydent.

 

Według niego, państwo silne, to takie, które jest przede wszystkim bezpieczne - zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. "Nie ma żadnych wątpliwości, że fundamentalnym elementem tego bezpieczeństwa jest zarówno sprawna i dobrze wyposażona armia, jak i sprawne i dobrze zabezpieczone służby, które o to bezpieczeństwo dbają" - zaznaczył Andrzej Duda.

 

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze