Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Biskupi zapraszają na ŚDM. "Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie"

kg 10:21 19 czerwca 2016
YOUTUBE.COM
Biskupi powtarzają zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Specjalny komunikat w tej sprawie jest dziś czytany w kościołach na terenie całego kraju. "Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: Szukałem Was" – czytamy w liście.

Pierwsze zaproszenie do udziału w ŚDM biskupi wystosowali w maju po obradach na Jasnej Górze. Światowe Dni Młodzieży były także wiodącym tematem zebrania Episkopatu Polski siódmego i ósmego czerwca w Warszawie. To tam powstał czytany dziś komunikat. "Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła" – napisano w komunikacie.

Biskupi proszą również rodziców i duszpasterzy, aby pomogli młodzieży wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. "Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: Nie lękajcie się. Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi" – napisali duchowni.

Źródło: episkopat.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze