Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bilans wczorajszych nawałnic: jedna osoba nie żyje, cztery są ranne

ASy 7:53 6 września 2020
Od północy straż interweniowała już tylko 12 razyPAP/Mateusz Marek
Informacje po wczorajszej nawałnicy podał Wicedyrektor Rządowego Centrum bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Do tej pory Państwowa Straż Pożarna interweniowała już 591 razy, usuwając skutki nawałnic. Najwięcej interwencji (250) mieli strażacy z województwa dolnośląskiego. W centralnej Polsce straż interweniowała natomiast 87 razy, a na Opolszczyźnie - 73. Obecnie bez prądu pozostaje 21 194 odbiorców. 


Wcześniej wicedyrektor RCB informował, że przez miejscowości Deksyty oraz Weskajmy w województwie warmińsko-mazurskim przeszła prawdopodobnie trąba powietrzna. Wiatr powalił drzewa i uszkodził 6 budynków, w tym dwa mieszkalne. Nikt nie został poszkodowany.

Ofiara śmiertelna to kierowca samochodu, który zginął, gdy na jego pojazd przewróciło się drzewo. Do wypadku doszło w miejscowości Solec w powiecie piaseczyńskim (woj. mazowieckie). W pojeździe była jeszcze kobieta i dziecko. Informację podał portal piasecznonews.pl.

- Niestety mimo podjętej próby reanimacji 30-letni mężczyzna zmarł – potwierdził portalowi nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Oprócz wypadku w mazowieckim, w Kobierzycach na Dolnym Śląsku na drodze krajowej numer 8 na dwa samochody spadły konary drzew. W każdym z samochodów jedna osoba została ranna.

Od północy sytuacja już uspokajała się. Od tego czasu straż interweniowała już tylko 12 razy. IMGW poinformowała jednak, że nadal obowiązuje drugi stopień zagrożenia wezbraniami wód w rejonie Opolszczyzny i Śląska.

Co przyniesie nam niedziela?

Według synoptyków zapowiada się chłodno, deszczowo na północy i południu kraju. Burze wystąpią w pasie od Śląska po Podkarpacie, na Bałtyku mogą powstawać trąby wodne. Poniżej prognoza pogody przygotowana przez IMGW:

 

Źródło: tvp.info, PAP, Twitter, onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze