Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bielan: Wśród wielu posłów PO jest takie poczucie, że im wszystko wolno

AS 9:57 3 lipca 2020
Telewizja Republika
– Po pierwsze - wśród wielu posłów PO jest takie poczucie, że im wszystko wolno, że są ponad prawem. Po drugie - to kwestia zaleceń, które płyną ze sztabu Rafała Trzaskowskiego. Mamy do czynienia z kampanią nienawiści wobec Andrzeja Dudy i jego wyborców - stwierdził w Radiowej Jedynce Adam Bielan, europoseł, rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.

Adam Bielan odniósł się do incydentu na konferencji prasowej kandydata Koalicji Obywatelskiej, kiedy to Sławomir Nitras blokował wejście Sebastianowi Kalecie. - To był po prostu fizyczny atak. Kaleta i Ozdoba od wielu dni tropią nieprawidłowości w stołecznej firmie MPWiK. Chcieli na konferencji zadać pytania. Nitras fizycznie zaatakował Kaletę. To pokazuje, z jakimi dużymi negatywnymi emocjami mamy do czynienia w przypadku sztabu Trzaskowskiego - powiedział.

Europoseł PiS Adam Bielan odniósł się też do rozsyłanych w sieci informacji, których celem jest zniechęcenie do głosowania w II turze wyborów. W mediach krąży infografiki, które wprowadzają w dezinformacje. Według nich osoby, które w I turze zagłosowały na Andrzeja Dudę, nie muszą iść na głosowanie w II turze, bo ich głosy są już zaliczone. - Oczekuję, że PKW, policja, prokuratura nie będą się fake newsom biernie przyglądać. Musimy się przeciwstawić tego rodzaju metodom politycznym, które stosują nasi przeciwnicy - zaznaczył.

– Artykuł 239 kodeksu karnego dotyczący zakłócania przebiegu wyborów, punkt drugi, mówi o tym, że kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem przeszkadza swobodnemu wykonywaniu prawa do kandydowania lub głosowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - mówił. 

Źródło: Radiowa Jedynka

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze