Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bielan: Viktor Orban zagłosuje z korzyścią dla nas, nie tylko przez sentyment, ale zgodnie z interesem narodowym Węgier

am 21:25 3 stycznia 2018
Adam Bielan, Wicemarszałek SenatuTelewizja Republika
Gościem Katarzyny Gójskiej w programie "W punkt" był Adam Bielan, Wicemarszałek Senatu, ze zjednoczonej prawicy "Porozumienie".– Istnieje grupa europosłów, których Bruksela odkleja od narodowej rzeczywistości. Pani Thun była wśród tych, którzy głosowali przeciw Polsce. Na pewno może liczyć na kolejne produkcje w europejskich mediach - na coś takiego jest popyt - odniósł się do szkalującego Polskę filmu.

Węgry murem za Polską?

– W Telewizji Publicznej wyjaśnił szczegółowo, że będą tak głosować. Tak powinny się zachować inne państwa. Procedura, której nigdy nie zastosowano, niesie za sobą wielkie niebezpieczeństwo. Polityka migracyjna jest przykładem wpływania na inne państwa - mówił Bielan.

Konkretna deklaracja z ust premiera Orbana nie padła

– Moim zdaniem słowa premiera Orbana są bardzo jednoznaczne. Pan premier powiedział to jasno. Podczas spotkania premierów nie był to jednak główny temat. Mamy wiele kwestii do rozpatrzenia. W przypadku artykułu 7.2 potrzebna jest jednomyślność. Wyobraźmy sobie co się wydarzy gdy Polska zostanie pozbawiona głosu. Viktor Orban zagłosuje z korzyścią dla nas, nie tylko przez wzgląd na sentyment, ale też zgodnie z interesem narodowym Węgier - wyjaśnił Wicemarszałek Senatu.

Węgry mówią jasno, jednak pojawiają się też sygnały z innych państw

– Strach ma wielkie oczy. Komisja Europejska ma wielki problem. Są bezsilni. Timmermans wciąż zastanawia się czy wszcząć tę procedurę. On gra na siebie, ma niewielkie szanse. Posiada portfolio, które jest w Brukseli nieszczególnie atrakcyjne. Na sprawie Polski bądź Wegier może się medialnie wylansować. To jest jego prywatna gra - stwierdził Bielan.

Róża Thun

– Nazwałbym to efektem Palikota. Chcąc się przebić, mówią straszne rzeczy. To smutne, ale pozytyw całej historii jest taki, że Polacy przejrzeli na oczy - powiedział.

– Istnieje grupa europosłów, których Bruksela odkleja od narodowej rzeczywistości. Pani Thun była wśród tych, którzy głosowali przeciw Polsce. Na pewno może liczyć na kolejne produkcje w europejskich mediach - na coś takiego jest popyt. Mam nadzieję, że tego typu postawy zostaną ukarane - kontynuował.

Nadchodząca rekonstrukcja

– Premier Morawiecki zapowiedział, że rekonstrukcji dokona. Czy to będzie w poniedziałek - zobaczymy. Wiemy, że we wtorek premier ma ważną wizytę w Brukseli. Myślę, że premier, lider naszego obozu mają już wiedzę na ten temat - dodał.

– Jarosław Kaczyński użył słowa "głęboka" i tego się trzymamy. Być może dojdzie do usunięcia jednego resortu. Planuje się w tym roku utworzenie Centrum Analiz Strategicznych. Każdy kto pisze się na bycie ministrem liczy się z tym, że kiedyś jego misja się skończy - podsumował.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze