Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Biedroń w rozmowie Reutersem atakuje prezydenta: odczłowiecza osoby LGBT, tak jak przed wojną robiono to z Żydami

AN 9:20 15 września 2020
Robert Biedroń zaatakował prezydenta na łamach zagranicznych mediów.PAP/Paweł Supernak
Prezydent Andrzej Duda odczłowiecza osoby LGBT. Pamiętam z podręczników, że Żydzi (przed II wojną światową) byli odczłowieczani. Przypomina mi to tamte czasy – powiedział w rozmowie z Thomson Reuters Foundation europoseł Robert Biedroń.

Robert Biedroń udzielił wywiadu dla Thomson Reuters Foundation. Eurodeputowany Wiosny Robert Biedroń został przedstawiony jako „prominentny gejowski polityk”.  

We wstępie do artykułu zaznaczono, że : „prawa LGBT+ są coraz bardziej kontestowane w Polsce, w której w lipcu prezydent Andrzej Duda uzyskał reelekcję po ostrej kampanii, w której proponował konstytucyjny zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe oraz edukacji LGBT+ w szkołach”.

 – Prezydent republiki odczłowiecza osoby LGBTI i nazywa ich „nieludźmi” (…) Pamiętam ze szkolnych podręczników, że Żydzi (przed II wojną światową) byli odczłowieczani, nazywani „nieludźmi”, i przypomina mi to tamte czasy – powiedział Biedroń w rozmowie z Reutersem.

Według polityka Wiosny  polski rząd nie przestrzega zasad praworządności i powinien zostać za to  ukarany także finansowo. –Bo czym jest społeczność europejska? Chodzi o szanowanie równości, wolności i mniejszości – stwierdził. 

Jak dodaje Biedroń, nie spodziewa się on  zmiany w polityce PiS. –  Widzą, że to działa. Wygrywają wybory, ponieważ są homofobami i transfobami, a my jesteśmy idealnym kozłem ofiarnym – powiedział.

Źródło: Reuters/TVP INFO

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze