Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Biedroń w PE uderza w polski Kościół! Zobacz jak odpowiedzieli europosłowie PiS

K.B. 17:59 24 września 2019
Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska
Europosłowie PiS Patryk Jaki i Beata Kempa zorganizowali we wtorek w PE w Brukseli projekcję filmów o Janie Pawle II i ojcu Maksymilianie Marii Kolbe. "Tylko powiedz wszystkim - o bohaterach polskiego kościoła" - można było przeczytać na plakatach. Hasło to nawiązuje do głośnego filmu braci Sekielskich na temat pedofilii w kościele "Tylko nie mów nikomu". Projekcję tego drugiego obrazu również we wtorek w Parlamencie Europejskim zorganizował lider Wiosny Robert Biedroń.

Zdaniem Beaty Kempy wyświetlenie tego filmu w PE to "kolejne uderzenie w Polskę" przez pokazanie patologii i działań, które powinny być karane, jako pełnego obrazu polskiego kościoła.

– Ci państwo mają na celu pokazanie, że wszystko to, co tam jest, to jest właśnie polski kościół - oceniła europosłanka inicjatywę Wiosny.

– Celem tego wydarzenia jest przypomnienie o doniosłej, kluczowej roli chrześcijaństwa, a przede wszystkim kościoła katolickiego, w historii Polski. Tak się złożyło, że ta historia, niezwykle burzliwa, miała jedną instytucję, która pozwoliła nam zachować ciągłość. To jest właśnie kościół katolicki - powiedział na konferencji prasowej przed projekcją szef delegacji PiS, współprzewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Ryszard Legutko.

– Tutaj w PE chcemy pokazać przykłady dwóch fantastycznych kapłanów, którzy wnieśli olbrzymi wkład w budowę chrześcijaństwa, a co za tym idzie korzeni UE - mówiła Kempa.

Patryk Jaki przekonywał, że w PE należy przypominać o tym jak wielki wkład ma chrześcijaństwo i kościół w rozwój nie tylko Europy ale i świata.

–Stosunkowo niedługo jestem w PE, ale widzę, że za każdym razem podczas dyskusji, które odbywają się w tym miejscu, szuka się pretekstu, aby uderzyć w Kościół, albo przedstawić chrześcijaństwo w krzywym zwierciadle" - powiedział.

Źródło: IAR, Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze