Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Biedroń: gnój, który wylewa się do Wisły to niebywała katastrofa ekologiczna

ASy 11:16 30 sierpnia 2020
Czy Wisłę czeka klęska ekologiczna? Pikist
W poranku w Telewizji Republika o godzinie 10.06 w programie „Studio Prasowe” wystąpili dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, Paweł Badzio z „Gazety Obywatelskiej oraz Wojciech Biedroń z tygodnika „Sieci”.

W programie poruszono na początku temat oczyszczalni „Czajka”.

Dr Gajewski:

- Sprawą, o której teraz powinniśmy dyskutować to kwestia odpowiedzialności i komunikowania do mieszkańców, a także odpowiedzialności politycznej. To Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rafał Trzaskowski podnoszą za to wszystko odpowiedzialność, i to oni powinni się teraz z tego tłumaczyć. Trzaskowski powinien teraz wydelegować osoby, które to wszystko nadzorowały, tymczasem taki komunikat się nie pojawił. Wszystko jest rozmyte. Pani Gronkiewicz-Waltz przynajmniej przeprosiła, kiedy za jej prezydentury kilkukrotnie zalany został tunel w Warszawie. Tu takiego posunięcia tu nie widzę – zauważył.

Po Gajewskim głos zabrał Paweł Badzio:

- Jesteśmy świadkami już drugi raz, kiedy „Czajka” przechodzi kryzys. Odbywa się to na wielu szczeblach, a przecież my, Warszawiacy mamy prawo do jakichkolwiek informacji. Gronkiewicz-Waltz przeprosiła wtedy za tamten tunel, ale podczas jej prezydentury doszło do znacznie poważniejszych zaniedbań. Same przeprosiny tu nie wystarczą – powiedział Badzio odnosząc się tym samym do słów poprzednika.

Wojciech Biedroń:

- Moim zdaniem awaria jest winą obecnych władz. Pan Jóźwiak i pani Gronkiewicz-Waltz mieliby już dawno postawione zarzuty w tej sprawie, a Trzaskowski miałby sprawę w toku. Gnój, który się wylewa do Wisły to niebywała katastrofa ekologiczna. Od dawna szły do warszawskiego ratusza sygnały, że katastrofa z „Czajką” może się powtórzyć, ale Trzaskowski wolał iść na urlop. W wielkich miastach żyje się od jednej inwestycji do drugiej, a nie od porażki do porażki – skomentował spraw dziennikarz tygodnika.

W programie poruszono także niedawne wyjście z aresztu „Margot” - Michała Sz.

Jak zauważył Sebastian Gajewski, „Michał Sz. jest podejrzany, ale nie postawiono mu żadnych zarzutów. W Polsce tymczasowego aresztu się zwyczajnie nadużywa”.

Paweł Badzio dodał, że stara się racjonalnie na to spojrzeć, ale w tym przypadku ma kłopoty.

- Wiem, że pojawiły się poręczenia, ale dla mnie nie są one do końca sensowne.

Wojciech Biedroń:

- Tu nie ma żadnych pomówień, całe zdarzenie zostało zarejestrowane na materiale wideo. Co się jeszcze musi stać, żebyśmy w końcu zareagowali na takie sytuacje? Zaręczenie za tego pana jest przykładem kolejnej aberracji, sytuacja jest naprawdę groźna. Nie sądzę, aby te osoby zdawały sobie sprawę, że właśnie poręczyły za chuligana – skomentował.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze