Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Biały protest" kontra czerń i błyskawice. Sejm podzielony

IK 12:45 27 października 2020
Sejm / zdjęcie ilustracyjne Vero/Twitter, Sejm
Gest sprzeciwu wobec działań opozycji. Posłanki Prawa i Sprawiedliwości przyszły we wtorek na obrady Sejmu ubrane na biało. „Biały protest". Natomiast przedstawicielki parlamentarnej opozycji mają na sobie czarne ubrania i symbole czerwonej błyskawicy.

We wtorek po tym, gdy protestujące posłanki m.in. Lewicy podeszły na sali sejmowej do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prowadzący obrady wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki wezwał na salę Straż Marszałkowską. Jej funkcjonariusze oddzielili wówczas ławę z prezesem PiS oraz innymi posłami PiS od protestujących posłanek. Wicemarszałek Ryszard Terlecki (PiS) wykluczył z wtorkowych obrad Sejmu posłów KO: Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa.

Po przerwie na salę obrad powróciły posłanki PiS, każda z nich jest ubrana na biało, co symbolizować ma sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych dzieci. Z kolei posłanki KO i Lewicy ubrane na czarno mają ze sobą hasła z protestów kobiet. Noszą maseczki, na których widnieje symbol czerwonej błyskawicy.

 

Emocje na sali sejmowej gwałtownie wzrosły po tym, jak wicemarszałek Ryszard Terlecki pozwolił sobie na komentarz pod adresem maseczek, w jakich pojawili się w Sejmie posłowie opozycji.

– Ja z pewną przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS. Ale rozumiem, że opozycja totalna nawiązuje do totalitarnych wzorów i z przykrością to przyjmujemy – powiedział Terlecki.

Od czwartku w całej Polsce trwają protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na mocy tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Źródło: Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze