Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Białoruś zgodziła się przyjąć spotkanie ws. rozwiązania kryzysu na Ukrainie

apu 8:56 30 lipca 2014
flickr/florian meyer/CC BY-SA 2.0
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zgodził się, by Białoruś była miejscem rozmów w sprawie uregulowania sytuacji na Ukrainie – wynika z komunikatu biura prasowego białoruskiego prezydenta.

„Prezydent Ukrainy zwrócił się do szefa państwa białoruskiego z prośbą o zaangażowanie Białorusi w charakterze miejsca przeprowadzenia rozmów z udziałem wszystkich zainteresowanych stron w sprawie rozwiązania kryzysu ukraińskiego. Alaksandr Łukaszenka zgodził się z tą inicjatywą” – podało biuro prasowe we wtorek późnym wieczorem.

W komunikacie poinformowano, że do rozmowy z Łukaszenką doszło z inicjatywy prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Służba prasowa prezydenta Ukrainy podała we wtorek, że Poroszenko zwrócił się do Łukaszenki z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu w Mińsku spotkania trójstronnej grupy kontaktowej ws. uregulowania sytuacji w Donbasie.

Poroszenko powiadomił, że zwrócił się do prezydenta Białorusi, by przyczynił się do przeprowadzenia w Mińsku 31 lipca "posiedzenia trójstronnej grupy kontaktowej w kwestii uregulowania sytuacji w Donbasie z udziałem drugiego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy, ambasadora Rosji Michaiła Zurabowa i przedstawiciela OBWE" – poinformowała służba prasowa ukraińskiego prezydenta.

Grupa kontaktowa ds. kryzysu ukraińskiego ma pomóc w wypracowaniu porozumienia w sprawie stałego zawieszenia broni we wschodnich obwodach Ukrainy, gdzie terryści od kwietnia walczą z siłami rządowymi. Jest to jeden z kroków przewidzianych umową wypracowaną 2 lipca w Berlinie przez szefów MSZ Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze