Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Białoruś nie wpuści na Wielkanoc członków Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK

PR 13:29 23 marca 2018
pixabay
Tegoroczną Wielkanoc mieszkający na Białorusi kombatanci Armii Krajowej i ich rodziny będą świętować bez swoich przyjaciół z Polski. Działacze opiekujący się akowcami ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej z siedzibą w Warszawie. Ambasada Republiki Białorusi w Polsce odmówiła wydania wiz.

O incydencie poinformowała na swoim Facebooku prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys.

Polska działaczka przypomniała, że Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej od wielu lat mocno wspiera kombatantów, żołnierzy AK i ich rodziny na Białorusi, opiekuje się miejscami pamięci narodowej.

Jak informuje Borys, na skutek nieotrzymania wiz białoruskich działacze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej nie będą mogli przybyć w tym roku na wielkanocne spotkanie ze swoimi podopiecznymi, które każdego roku jest organizowane w Lidzie.

Informacje, udostępnione przez prezes ZPB Andżelikę Borys, na swoim oficjalnym profilu facebookowym potwierdziło Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, dodając, iż mimo napotykanych przykrości – będzie wciąż „działać na rzecz naszych Rodaków z Kresów”.

Jak poinformowała TV Bielsat, polscy kombatanci AK na Białorusi, nie są objęci świadczeniami kombatanckimi. Żadnej pomocy od państwa białoruskiego nie otrzymują także członkowie ich rodzin.

Pomoc płynąca od organizacji społecznych, takich jak Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej i innych inicjatyw patriotycznych w Polsce jest właściwie jedyną formą wsparcia polskich bohaterów, celowo ignorowanych przez państwo białoruskie, a czasem wręcz szkalowanych i oczernianych przez białoruską państwową propagandę.

 

Źródło: bielsat, facebook

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze