Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bezpłatna aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe. Ma pomóc w wychodzeniu z pandemii

JK 13:34 12 września 2020
Prezentacja podczas konferencji prasowej "Wszystko w Twoich rękach – pobierz, zainstaluj i korzystaj z aplikacji ProteGO Safe" w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.PAP, autor Wojciech Olkuśnik
STOP COVID - ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią - podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera. Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Jest bezpłatna i dobrowolna.

"STOP COVID - ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Twarz w masce medycznej. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa" - podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera.

Celem aplikacji jest pomoc zarówno zdrowym, jak i zakażonym osobom. Aby była skuteczna, powinno z niej "korzystać jak najwięcej osób".

Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia poprzez regularne zapisywanie informacji o swoim samopoczuciu i kondycji. Jest to swoisty "dziennik", który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Jeśli zajdzie taka potrzeba - narzędzie może być pomocne dla lekarzy w postawieniu diagnozy. Ułatwia, bowiem przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów, współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach.

Drugi moduł aplikacji skanuje otoczenie i podaje informacje w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

W STOP COVID - ProteGO Safe można także znaleźć oficjalne i aktualne informacje na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, oraz dowiedzieć się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub bliskich.

Publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, oraz informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Źródło: PAP, twitter/Kancelaria Premiera

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze