Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Belgijskie władze zapowiadają interwencje w święta w związku z Covid-19

JD 17:39 22 listopada 2020
W Belgii obowiązują ograniczenia co do liczby osób, z którymi Belgowie mogą spotkać się w swoich domach.pexels.com/ Anna Shvets
Belgijskie władze informują, że policja będzie interweniować w święta Bożego Narodzenia, jeśli obostrzenia wprowadzone w związku z Covid-19 nie będą przestrzegane.

Minister spraw wewnętrznych, Annelies Verlinden poinformowała w niedzielę w gazecie "De Zondag", że władze będą domagać się od obywateli przestrzeganie obostrzeń w czasie świąt Bożego Narodzenia.

- W razie potrzeby, na przykład w przypadku hałasu, do drzwi zadzwoni policja. Jednak dostanie się do domu nie jest priorytetem. Prawo na to nie pozwala - powiedziała Verlinden.

W Belgii obowiązują ograniczenia co do liczby osób, z którymi Belgowie mogą spotkać się w swoich domach. Na jedno gospodarstwo domowe przypada jeden odwiedzający. Osoby, które mieszkają same mogą mieć dwie osoby, które mogą zapraszać, ale nie w tym samym momencie. Poza domem np. na spacerze można spotkać się z maksymalnie trzema innymi osobami.

W sobotę 21 listopada 255 pacjentów z Covid-19 zostało przyjętych do szpitali w Belgii a 529 pacjentów zostało wypisanych. Obecnie w szpitalach w Belgii znajduje się 5017 pacjentów z Covid-19, a 799 z nich jest podłączonych do respiratorów.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze