Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Będzie narodowa pielgrzymka z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II!

BK 8:04 5 marca 2020
Na 17 maja planowana jest Narodowa Pielgrzymka do Rzymu na główne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – poinformował w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Rozmowa, jak wyjaśniono, odbyła się przy okazji promocji wydanego przez MSZ albumu o relacjach Polski ze Stolicą Apostolską na przestrzeni tysiąca lat. Minister był pytany m.in. o to, czym dla państwa polskiego były te kontakty w perspektywie historii.

Szef MSZ wskazał, że „Stolica Apostolska zawsze była ważnym partnerem dyplomatycznym dla państwa polskiego w różnych kontekstach dziejowych”. Jego zdaniem, równie istotne były cywilizacyjne konsekwencje tych relacji.

– Stolica Apostolska wprowadzała nasz kraj do zachodniej cywilizacji, kręgu nowoczesnych z tamtej perspektywy państw. Polska stawała się dzięki temu częścią wielkiej wspólnoty - Res Publica Christiana (Rzeczpospolita Chrześcijańska) – powiedział. – Zaraz po odzyskaniu niepodległości w 1919 r. ustanowiliśmy z nią stosunki dyplomatyczne i są one także dzisiaj jednym z wyraźnych rysów naszej suwerenności – ocenił Czaputowicz.

Pytany, czy dyplomacja włączy się w setne obchody rocznicy urodzin papieża Polaka, minister wskazał, że na 17 maja przygotowywana jest Narodowa Pielgrzymka do Rzymu na główne obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Minister poinformował, że planowane jest też m.in. seminarium duchowe, wizualizacja na fasadzie bazyliki św. Piotra w Watykanie i czytanie dramatu autorstwa Karola Wojtyły.

Źródło: PAP, gosc.pl, TvpInfo

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze