Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Będzie aktualizacja słów "Mazurka Dąbrowskiego"? Padła propozycja zmiany słów

EmaPob 9:10 12 lipca 2017
Flickr.com
Napisany w 1797 roku Mazurek Dąbrowskiego niezmiennie od 1927 r. jest oficjalnym hymnem Polski. Jacek Żalek, poseł PiS twierdzi, że można przemyśleć sprawę „aktualizacji” hymnu.

Zdaniem Piotra Zaparta, przewodniczącego komitetu budowy pomnika Jana III Sobieskiego w Wiedniu, że Mazurek Dąbrowskiego wymaga pewnej korekty. Chodzi o fragment „Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy!” zastąpić „Dał nam przykład Jan Sobieski jak zwyciężać mamy!” 

Do pomysłu Zaparta przychyla się Jacek Żalek, poseł PiS. – Ten kod, który był używany przez naszych przodków niekoniecznie musi być czytelny przez młode pokolenie. Może warto się zastanowić nad zmianą? Konstytucja Stanów Zjednoczonych jest aktualizowana, są dodawane poprawki. Może warto to rozważyć – komentował Żalek w rozmowie z Onetem.\

Pomysłodawca zmian w hymnie Piotr Zapart uważa, że Polacy mogą pochwalić się wieloma wybitnymi personami, przez co nie ma potrzeby, aby odwoływać się do „władców z innych państw”. Jak do tej pory nie ma informacji, aby Ministerstwo Kultury miało rozpatrzyć ten niecodzienny pomysł.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze