Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Będą podwyżki dla służb mundurowych? Minister Brudziński przedstawił konkretną propozycję

AS 16:50 26 września 2018
Telewizja Republika
Szef MSWiA deklaruje więcej pieniędzy na podwyżki dla policjantów, strażaków oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Minister Joachim Brudziński zaproponował stronie związkowej dodatkowe 253 złotych podwyżki od 1 lipca przyszłego roku dla każdego funkcjonariusza.

Minister Brudziński poinformował o tym w liście otwartym, jaki skierował do pracowników służb mundurowych podległych pod MSWiA. W piśmie czytamy też, że niezależnie od dodatkowych pieniędzy funkcjonariusze dostaną od 1 stycznia 2019 roku obiecane - w ramach modernizacji - średnio 309 złotych podwyżki. Oznacza to - jak napisał minister Joachim Brudziński - że w lipcu przyszłego roku policjanci, strażacy i funkcjonariusze Straży Granicznej będą zarabiać średnio o 1100 złotych więcej w porównaniu do roku 2015. 

Szef MSWiA zaproponował też zmiany w sposobie rozliczania nadgodzin. Do tej pory tylko strażacy mogli liczyć na na płatne nadgodzinyi ttylko do 60 procent. Minister spraw wewnętrznych proponuje, żeby od 1 lipca 2019 roku nadgodziny były płatne w 100 procentach dla wszystkich podległych pod resort spraw wewnętrznych służb.

Zmiany mają wejść także w sposobie rozliczania zwolnień lekarskich. Pełnopłatne L4 ma obowiązywać osoby z tak zwanej "pierwszej linii". W ciągu roku w 100 procentach płatne byłoby 30 dni choroby. W przypadku dłuższego zwolnienia 80 procent. Minister Joachim Brudziński zaproponował też zmiany w emeryturach mundurowych. Od 2013 roku obowiązuje zasada przechodzenia na emeryturę po 25 latach służby i ukończeniu 55 roku z życia. Szef MSWiA chce zrezygnować z wymogu ukończenia 55 lat.

"Te dobre propozycje czekają teraz na waszą akceptację. Wierzę, że osiągniemy porozumienie, bo mamy wspólny cel - zapewnienie wam jak najlepszych warunków służby." - napisał minister Joachim Brudziński zwracając się do funkcjonariuszy i związkowców. Opisane przez szefa MSWiA w liście propozycje zostały przedstawione w trakcie ubiegłotygodniowego spotkania ze stroną związkową.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze