Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Będą kary za "polskie obozy śmierci". Ziobro zapowiada zmianę prawa

mg 9:22 13 lutego 2016
FLICKR/RYARWOOD/CC BY-SA 2.0
Powstaje zapis, który pozwoli karać za sformułowania typu "polskie obozy śmierci" – potwierdził w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Patryk Jaki pracuje nad projektem. Ja już go zaakceptowałem. Przedstawiłem go wstępnie premier Szydło, która też się pozytywnie odniosła – stwierdził w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem.

– Będzie to projekt, który odpowiada oczekiwaniom Polaków, którzy są pomawiani na świecie, w Europie, nawet w Niemczech, że są sprawcami Holokaustu, że w Polsce były polskie obozy koncentracyjne, polskie komory gazowe – zapowiada Ziobro.

Projekt ma zostać zaprezentowany na początku przyszłego tygodnia.

Reduta Dobrego Imienia: Będą pozwy za sformułowania typu "polskie obozy zagłady"

Wcześniej na kłamliwe sformułowania w zagranicznych mediach reagowała Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom, która przed 71. rocznicą „wyzwolenia Auschwitz” wysłała do redakcji zagranicznych mediów list, przestrzegający przed używaniem sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Zapowiadała pozwy przeciwko tym redakcjom i dziennikarzom, którzy użyją sformułowania „polski obóz zagłady”, „polski obóz koncentracyjny” lub podobnych. CZYTAJ WIĘCEJ...

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze