Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Beatyfikowano polskich franciszkanów. Prezydent Duda: Męczeństwo jest zawsze świadectwem najwyższej miłości

dmc 9:07 5 grudnia 2015
WIKIPEDIA/ MOS810/ CC BY-SA 4.0
W Chimbote w Peru odbyła się beatyfikacja polskich franciszkanów-męczenników – o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. W uroczystości udział wzięło ok. 200 osób z Polski, w tym najbliżsi krewni zamordowanych misjonarzy.

Franciszkanie o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek rozpoczęli pracę misyjną w peruwiańskim Pariacoto w 1989 r.  Zginęli 9 sierpnia 1991 r. z rąk terrorystów z ugrupowania Świetlisty Szlak za wiarę i miłość. Grupa członków maoistowskiej partyzantki wtargnęła do domu parafialnego i zabrała zakonników na miejscowy cmentarz. Tam o. Michał został zbity strzałem w kark, a o. Zbigniew – w plecy i głowę. O. Strzałkowski miał 33 lata, o. Tomaszek 31 lat.

Z okazji beatyfikacji polskich męczenników list do prezydenta Peru skierował Andrzej Duda. "Pragnę zapewnić Pana Prezydenta, że Peru pozostaje jednym z najważniejszych partnerów Polski w Ameryce Łacińskiej, zarówno w wymiarze współpracy dwustronnej, jak i wielostronnym – jako członek Sojuszu Pacyfiku, w którym to Polska od lipca br. ma status obserwatora" – zaznaczył prezydent.

Duda podziękował prezydentowi Peru za zaproszenie na uroczystość beatyfikacji polskich męczenników i przypomniał słowa Jana Pawła II: Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie. "Męczeństwo jest zawsze świadectwem najwyższej miłości oraz konsekwentnej wierności wyznawanym przez siebie wartościom" – zaznaczył polski prezydent.

Mszy beatyfikacyjnej przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych ks. kard. Angelo Amato.


Źródło: radiomaryja.pl, telewizjarepublika.pl, prezydent.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze