Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Beata Szydło przybyła do Brukseli na szczyt UE

pmb 19:30 18 października 2017
Telewizja Republika
Premier Beata Szydło przybyła dzisiaj do Brukseli, gdzie weźmie udział w odbywającym się w czwartek i piątek unijnym szczycie.

Tematami rozmów szefów państw i rządów będzie migracja, cyfrowa Europa, polityka obronna, relacje zewnętrzne oraz przyszłość Unii Europejskiej. Szczyt potrwa dwa dni – od 19 do 20 października. Rada Europejska zajmie się podsumowaniem stanu prac dotyczących zewnętrznych aspektów polityki migracyjnej UE. W szczególnym zainteresowaniu uczestników szczytu będzie przedyskutowanie wzmocnienia współpracy z krajami pochodzenia migrantów i ich tranzytu. Poruszony zostanie również temat możliwości zahamowania migracji z Afryki i Europy.

Na stronie internetowej Prezesa Rady Ministrów czytamy również: 

"Posiedzenie RE będzie też okazją do rozmowy o wyzwaniach związanych z rozwojem gospodarki cyfrowej. Podczas spotkania szefowie państw i rządów będą dyskutować m.in. o wdrażaniu jednolitego rynku cyfrowego.

Przewidywana jest dyskusja poświęcona współpracy obronnej w ramach Wspólnoty, w szczególności ustanowienia stałej współpracy strukturalnej (PESCO) oraz przyjęcia rozporządzenia dotyczącego Europejskiego Programu Rozwoju Przemysłu Obronnego.

W ramach dyskusji na temat relacji zewnętrznych, szefowie państw i rządów omówią m.in. stan relacji Unia Europejska-Turcja, a także bieżące wyzwania w obszarze przeciwdziałania rozprzestrzenianiu broni masowego rażenia w kontekście Iranu i Korei Północnej".

Źródło: premier.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze