Bayern bez Lewandowskiego wygrywa z FC Koeln

Bayern triumfował nad FC Koeln
FC Bayern/Twitter

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe FC Koeln 2:1 w 6. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Borussia Dortmund wygrała w Bielefeld z Arminią 2:0. Łukasz Piszczek z BVB wszedł na boisko w 86. minucie.

Polski napastnik, który strzelił dziesięć goli w pierwszych pięciu kolejkach Bundesligi, został oszczędzony - jak piszą niemieckie media - "z powodu stresu w ostatnich kilku tygodniach".

Zawsze mówimy o kontroli stresu i musimy nie tylko rozmawiać, ale także wprowadzać to w życie - podkreślił trener Bayernu.

32-letni Lewandowski regularnie trenuje z Bawarczykami i ma wrócić do rywalizacji na wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Salzburgiem.

W Kolonii zabrakło także m.in. innego z czołowych piłkarzy Bayernu - Leona Goretzki. Jak przyznał Flick, piłkarz miał pewne problemy w trakcie treningu.

Miejsce Lewandowskiego w ataku zajął sprowadzony niedawno z Paris Saint-Germain reprezentant Kamerunu Eric Maxim Choupo-Moting.

W 13. minucie rzut karny za zagranie ręką przez obrońcę Mariusa Wolfa wykorzystał Thomas Mueller, a tuż przed przerwą prowadzenie gości podwyższył Serge Gnabry.

Kolończyków, który nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w tym sezonie Bundesligi, stać było tylko na trafienie rezerwowego Dominicka Drexlera w 82. minucie.

Kłopotów z wyjazdowym zwycięstwem nie miała Borussia Dortmund. Wicemistrz Niemiec pokonał Arminię 2:0 po dwóch golach doświadczonego obrońcy Matsa Hummelsa.

Źródło: polskieradio24.pl