Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bartoszewski o awarii w „Czajce”: to nie przypadek, to zły system funkcjonowania

ASy 10:01 30 sierpnia 2020
Katarzyna Gójska i jej goście na antenie Telewizji RepublikaTV Republika
Gośćmi w programie porannym „W Punkt” byli Ryszard Czarnecki, europoseł PiS oraz Władysław Teofil Bartoszewski z PSL.

Gospodyni programu zapytała swoich gości o wczorajszą ponowną awarię oczyszczalni ścieków „Czajka”. Pierwszy zabrał głos Ryszard Czarnecki:

- To nie przypadek, to zły system w funkcjonowaniu. Awaria zdarzyła się nie pierwszy raz, przede wszystkim pokazuje tu braki w zarządzaniu. Widocznie można odnieść sukces i zostać popartym przez tylu ludzi posługując się antypisizmem.

Katarzyna Gójska zauważyła, że Rafał Trzaskowski powiedział o tym, że wypracowywana jest strategia, a przez ostatni rok nawet nie wypracowano koncepcji.

Władysław Teofil Bartoszewski:

- Błąd był w konstrukcji, dlaczego te ścieki są przesyłane rurą pod Wisłą? To niebezpieczna lokalizacja dla ścieków. Nie może być tak, że nie ma planu B – zaznaczył.

Wskazał również, że Trzaskowski ma wyraźny problem z zarządzaniem, „tu chodzi nie o estetykę, a umiejętność zarządzania”.

- Powtórka awarii dowodzi, że coś nie funkcjonuje. Podejrzewam, że tu chodzi o błędy decyzyjne. Opłaca im się łatanie, a nie inwestycja w nowe. Problem błędów konstrukcyjnych pojawił się już przy tworzeniu tej oczyszczalni, trzeba czasem zacisnąć zęby i przyznać się do błędu. Tymczasem my zmarnowaliśmy te pieniądze. Problem będzie powracał regularnie – skomentował Bartoszewski.

Ryszard Czarnecki dodał:

- To nie krasnoludki i sierotka Marysia rządzą warszawą, a Rafał Trzaskowski. W trakcie wyborów obiecał aż 77 spraw do realizacji. Aż 72 z nich nadal czeka na realizację. Dopiero 5 z nich już weszło w życie.

Na pytanie, czy mający się utworzyć ruch prowadzony przez Trzaskowskiego będzie mógł liczyć na duże poparcie Władysław Teofil Bartoszewski dopowiedział:

- Do wyborów są jeszcze 3 lata, nie przywiązuję uwagi do sondażów, które łączą ruch Trzaskowskiego z PSL. Cała koncepcja objęcia trzech stanowisk na raz przez Trzaskowskiego jest absurdalne, może rzeczywiście powinien być prezydentem warszawy na pół etatu ale dlaczego chciał zostać prezydentem całej Polski? - zapytał.

- Nie apeluję, żeby rezygnował ze stanowiska, ale apeluję żeby skupił się na swoich obowiązkach. Awarie się zdarzają, ale jeżeli powtarzają się rok w rok, a ścieki przerzuca się z jednego brzegu na drugi, to coś jest nie tak – dodał na koniec.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze