Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bartoszewski: Brak ulicy im. Lecha Kaczyńskiego w stolicy jest rzeczą niegodną

ajg 21:21 11 kwietnia 2021
Poseł PSL Władysław Teofil BartoszewskiPAP/Radek Pietruszka
Rzeczą niegodną jest, że w Warszawie wciąż nie ma ulicy imienia prezydenta tego miasta i prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego — powiedział w niedzielę poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

- Uważam, że rzeczą niewłaściwą, łagodnie mówiąc, jest, że w Warszawie do tej pory nie ma ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego — powiedział Bartoszewski. Zaznaczył, że z Lechem Kaczyńskim można było się zgadzać lub nie, ale jego postaci należy się taka forma upamiętnienia.

- Tak się składa, że mój ojciec (Władysław Bartoszewski) w przeddzień swojej śmierci widział się ze mną i bardzo dobrze wypowiadał się na temat świętej pamięci prezydenta, z którym współpracował, byli razem w rządzie Jerzego Buzka. Współpracowali, kiedy Lech Kaczyński, ówczesny prezydent Warszawy starał się zbudować Muzeum Powstania Warszawskiego — wspominał Bartoszewski.

- Uważam, że jest rzeczą niegodną, aby nie było ulicy upamiętniającej Kaczyńskiego, jako prezydenta Warszawy, już nie mówię o prezydencie Rzeczypospolitej — podkreślił. „Jako poseł z Warszawy jestem absolutnie za tym” - dodał.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze