Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bartłomiej Biskup: To były dziwne wybory

A.N 17:45 14 października 2019
Telewizja Republika
Gościem redaktora Marcina Bąka w programie Telewizji Republika „Wolne głosy” był dr Bartłomiej Biskup, politolog, specjalista ds. marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego.

Bartłomiej Biskup w programie „Wolne głosy” komentował wyniki wyborów parlamentarnych:

 – To były dziwne wybory. Każdy w zasadzie może odtrąbić sukces. Jedno jest pewne – wybory wygrał ten, kto będzie rządzić, a będzie rządzić Prawo i Sprawiedliwość – podkreślał gość redaktora Marcina Bąka.

Politolog  zauważył jednak, że niezależnie od ostatecznych wahań wyniku wyborczego, rządy Prawa i Sprawiedliwości staną się faktem:

– Patrząc na praktykę parlamentarną 235 mandatów daje to bezpieczną większość do rządzenia. Jeżeli to będzie mniej niż 235 mandatów, dla PiS to sytuacja niekomfortowa mandatów, ale i tak nie wyobrażam sobie innej partii, która będzie rządziła w takiej sytuacji.–powiedział.

Jak wskazywał gość Telewizji republika wszystkie partie poza Koalicją Obywatelską mają się z czego cieszyć:

– PiS jest zwycięzcą, bo poszerzył bazę wyborców. Cieszą się też małe partie, ponieważ weszły do Sejmu. PSL cieszy się, bo razem z Kukizem udało się przekroczyć próg, natomiast SLD to jedyna w Europie Wschodniej partia, która wróciła do Sejmu po przerwie. W najtrudniejszej sytuacji jest KO. Dystans do PiS to około 16 punktów procentowych. Schetyna osiągnął słaby wynik we Wrocławiu. – podkreślał dr Biskup.

 Zaskoczenie przyniosły także wybory do Senatu, w którym opozycja zyskała jednomandatową przewagę:

 – Senat został odwojowany. Zwycięstwo jednak jest symboliczne. Partia rządząca i tak może odrzucić weta senackie. Może to ostudzi zapędy do nagłych zmian prawa, co było nienajlepszą praktyką w ostatnich czasach. – odniósł się Bartłomiej Biskup.

 

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze