Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Bardzo dobry stan finansów publicznych pokazuje, że stać nas na dodatkowe programy”. Wiceszef MF mówi jak jest

PR 8:20 14 sierpnia 2019
Telewizja Republika
Wiceminister finansów Leszek Skiba, gościł dziś w poranku Telewizji Republika. - Mamy bardzo dobrą sytuację finansową, patrząc na dane, nasz deficyt sięgnął prawie zera – oznajmił Skiba.

 

Leszek Skiba, goszcząc w Telewizji Republika odniósł się do zarzutów niektórych polityków opozycji, że Polski nie stać na programy socjalne PiS.

- Oczywiście że stać. Dowód jest taki, że konkretne ustawy są już w gruncie rzeczy przyjęte - jak ustawa z obniżeniem PIT dla osób do 26 r. ż., ona zacznie działać od października, pamiętajmy także o świadczeniu związanym z 13. emeryturą, czy 500+ na pierwsze dziecko. To wpisane jest już w działania Ministerstwa Finansów – oznajmił.

- Mamy bardzo dobrą sytuację finansową, patrząc na dane, nasz deficyt sięgnął prawie zera – 0,4 w całym roku poprzednim. Bardzo dobry stan finansów publicznych pokazuje, że stać nas na dodatkowe programy - dodał.

Gość Telewizji Republika przypomniał także, że część pieniędzy transferowanych do bywateli, wraca do państwa chociażby w formie podatku VAT.

Wiceminister Finansów przekazał, że młodzi Polacy mogą już korzystać z „zerowego PIT-u”, wypełniając odpowiednie oświadczenie i przekazując je pracodawcy.

Leszek Skiba mówił także o dużym zainteresowaniu ulgą dla pracowników do 26 r. ż. wśród zagranicznych mediów i polityków.

- Oni interesują się tymi. Widzą, że jest problem społeczny. Będą z uwagą analizować to i sprawdzać jak to będzie działało. Wdrożenie młodych na rynek pracy jest problematyczne. Jak jest stagnacyjny rynek pracy to jest to bardzo ciężkie. Jest zainteresowanie zagranicy naszym rozwiązaniem, nie dostrzegliśmy żadnych słów krytyki – powiedział Skiba.

 

Czytaj także:

Komunikacja z urzędami będzie łatwiejsza! Rząd wprowadza Rejestr Danych Kontaktowych

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER - ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE O TOKARCZUK: TO PRZEZ NIĄ POLACY POSZLI NA WYBORY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze