Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bańka: W 2019 roku oczy całego sportowego świata będą zwrócone na Katowice

EmaPob 7:50 22 maja 2017
Minister Witold Bańka Telewizja Republika
Zarząd Światowej Agencji Antydopingowej zatwierdził, że Katowice będą gospodarzem Światowego Kongresu Antydopingowego - mówił minister Witold Bańka. - W 2019 roku oczy całego sportowego świata będą zwrócone na Katowice. Do Polski przyjedzie ponad 2 tys. działaczy sportowych z całego świata. To wielkie przedsięwzięcie, ale też wielki prestiż dla Polski - podkreślił Bańka.

Gościem programu "Prosto w Oczy" był minister sportu i turystyki Witold Bańka. Rozmowa dotyczyła organizacji Światowego Kongresu Antydopingowego, który w 2019 roku odbędzie się w Polsce. 

"2019 rok, czyli kongres w Katowicach, to będzie okres dużych zmian w polityce antydopingowej"

– Trwają prace nad zmianą funkcjonowania WADY, zwiększenia jej kompetencji, a także reformy kodeksu antydopingowego - mówił Bańka. - 2019, rok czyli kongres w Katowicach, to będzie okres dużych zmian w polityce antydopingowej. Myślę, że idzie to w kierunku zaostrzenia walki z dopingiem i rozszerzenia polityki antydopingowej. My jako Europa też chcemy takie stanowisko przyjmować i rozszerzać tę walkę, by zwiększać budżety poszczególnych państw, by walczyć z tym procederem - powiedział minister.

"To będzie szansa, by pokazać się z jak najlepszej strony"

– Trzeba też przyznać, że to są bardzo wpływowe osoby, które przyjadą tu do Katowic - powiedział Witold Bańka. - To będzie szansa, by pokazać się z jak najlepszej strony. To są osoby, które mają duży wpływ na politykę tych krajów, z których pochodzą. Chodzi nam o to, by pokazać się jak najkorzystniej tacy, jak jesteśmy. Jesteśmy przekonani, że ten kongres wypadnie dobrze pod kątem logistycznym. Robimy to absolutnie perfekcyjnie. Jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie, jeśli chodzi o organizację wydarzeń sportowych - mówił Bańka. 

– Chcemy wspierać lokalne marki turystyczne - powiedział Witold Bańka. - Turysta dziś oczekuje konkretnej oferty, odpowiadającej jego zainteresowaniom. Chcemy pokazywać Polskę trochę nieokrytą, typu Warmia i Mazury, Podkarpacie, czy rejon Śląska - powiedział Bańka. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze