Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bandzior Stonoga pod ochroną sądu

M.N. 21:46 14 stycznia 2020
zrzut ekranu \ YouTube \ Zbigniew Stonoga
Uczestnictwo w grupie przestępczej, kierowania gróźb karalnych, fałszowania dokumentów, uczestnictwo w rozboju, oszustwa, kradzież z włamaniem, nisz-czenia cudzych rzeczy, przywłaszczenia, sprowadzenie niebezpieczeństwa kata-strofy pożarowej, stalkingu, znieważania,w tym prezydenta RP, zniesławienia. Te i inne przestępstwa ma na swoim koncie Zbigniew Stonoga, wielokrotny przestępca.

W Wikipedii oraz opozycyjnych mediach jest on określany między innymi jako „biznesmen, filantrop, darczyńca”. W rzeczywistości jest to człowiek, na którym ciąży 188 zarzutów popełniania różnorakich przestępstw. Ostatnio  publicznie groził ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze i jego rodzinie, został zatrzymany przez kieleckich policjantów. Prokuratura postanowiła o zmianie i uzupełnieniu zarzutów, które zostaną mu przedstawione. Sprawa dotyczy zdarzenia z 15 października 2019 roku, kiedy podczas wizyty w siedzibie ministerstwa Zbigniew Stonoga groził  pozbawieniem „życia matki oraz dziecka ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry”; groźby te przestępca zamieścił później w Internecie. Kilka dni temu został zatrzymany- prokuratura skierowała wniosek o areszt dla bandyty, jednak sąd się na to nie zgodził. Nie jest to pierwszy raz, gdy sąd łagodnie traktuje Stonogę. Między innymi na jego wniosek Sąd Najwyższy przeniósł sprawę z Torunia do Warszawy,  a powodem miał być zły stan zdrowia Stonogi.

Kto stoi za wielokrotnym przestępcą i hochsztaplerem?  

Na pewno miał kontakty ze służbami specjalnymi, o czym świadczy jego udział w różnych operacjach służb. Miał też kontakty z politykami – głównie Samoobrony oraz z kreatorem wizerunku Piotrem Tymochowiczem, nieprawomocnie skazanym za posiadanie dziecięcej pornografii. Tymochowicz mówił publicznie, że Stonoga jest  jego „najzdolniejszym uczniem”. Oprócz pracy nad jego wizerunkiem łączyły ich również interesy – prowadzili wspólną firmę. Obydwaj mieli się poznać w 2002 roku, w czasie spotkania Tymochowicza z Andrzejem Lepperem. Lider Samoobrony przedstawił wtedy Stonogę jako jednego ze swoich doradców. Następnym razem spotkali się w 2011 roku. – Zbigniew Stonoga chciał, by było o nim głośno w całej Polsce – opowiadał Tymochowicz portalowi natemat.pl. Według jego słów panowie rozmawiali na przykład o tym, aby Stonoga „został przywódcą buntu przedsiębiorców, wezwał do obywatelskiego nieposłuszeństwa, niepłacenia podatków, dopóki urzędnicy nie zmienią swojego nastawienia do ludzi”. Tymochowicz współpracował również z Markiem Falentą, znanym z afery taśmowej, z której akta ujawnił kilka lat temu właśnie Zbigniew Stonoga. Tymochowicz „ocieplał” w mediach wizerunek obydwu biznesmenów, zwłaszcza tego ostatniego. Stonoga był przedstawiany w mediach jako „łowca pedofilów” – publikował nagrania – jak twierdził, także z udziałem księży.

Sam Stonoga miał również postawiony zarzut pedofilii ( w 2003 roku) – zdaniem śródmiejskiej prokuratury, bywać na Dworcu Centralnym, gdzie poznał prostytuujących się małoletnich. Jeden z poszkodowanych - 14-letni chłopiec - złożył zeznania obciążające Stonogę. Policjanci wpadli na jego trop, rozpracowując innych podejrzanych związanych z tzw. klubem pedofilów. Ostatecznie śledztwo w tej sprawie zostało umorzone – stało się to w okresie, gdy Stonoga zacieśnił swoje znajomości z ludźmi służb specjalnych wywodzących się ze spec służb PRL. Stonoga

 Wielokrotny przestępca

W Systemie Informatycznym Prokuratury prowadzonym od 2007 roku zarejestrowano 37 postępowań przeciwko Zbigniewowi S. zakończonych aktami oskarżenia. Postępowania te dotyczyły m.in przestępstw: gospodarczych, uczestnictwa w grupie przestępczej, kierowania gróźb karalnych, fałszowania dokumentów, rozboju, oszustwa, kradzieży z włamaniem, niszczenia cudzych rzeczy, przywłaszczenia, posługiwania się cudzym dokumentem, składania fałszywych zeznań, utrudniania postępowań karnych, bezprawnego rozpowszechniania informacji z toczących się postępowań, wymuszania zaniechania prawnej czynności służbowej groźbą lub przemocą, publicznego nawoływania do występku lub przestępstwa skarbowego, utrudniania zaspokojenia wierzyciela, sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy pożarowej, stalkingu, znieważania (w tym Prezydenta RP) oraz zniesławienia.

Interesowny filantrop

W Wikipedii Stonoga jest przedstawiony jako „ działacz społeczny”, który między innymi prowadził „działalność charytatywną, w ramach której m.in. zorganizował koncert charytatywny w Poznaniu w 2017, by pomóc choremu w śpiączce, zorganizował w grudniu 2016 zbiórkę pieniędzy dla niepełnosprawnego mieszkańca Zabrza, a także zorganizował zbiórkę pieniędzy dla chorej na raka mieszkanki Nowego Dworu Gdańskiego”.

Aktualnie działalnością fundacji Zbigniewa Stonogi  zajmuje się prokuratura – śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W NAJNOWSZYM WYDANIU TYGODNIKA "GAZETA POLSKA".

Źródło: Telewizja Republika, Gazeta Polska

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze