Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Banaszek: Odpowiedzialne rządy to rządy premiera Morawieckiego i kolejna kadencja prezydenta Dudy

JJ 17:34 20 kwietnia 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktora Adriana Stankowskiego w programie „Wolne głosy po południu” na antenie Telewizji Republika był prezydent miasta Chełm, Jakub Banaszek, polityk partii Porozumienie.

– Czas epidemii koronawirusa jest czasem szczególnym. Dlatego w takiej sytuacji ta współpraca pomiędzy rządem a samorządem, o której wielokrotnie mówiłem, że jest dobra, musi być teraz szczególnie dobra, co odczuwam na terenie miasta Chełm i na terenie całego Województwa Lubelskiego- mówił Banaszek.

– Kolejna nowelizacja Tarczy Antykryzysowej dotyczy w tym zakresie samorządów, które będą miały możliwość uzyskania większych środków z budżetu państwa. To ważne, bo w ten sposób będziemy w stanie nie tylko zminimalizować kryzys wywołany epidemią koronawirusa, część środków przeznaczyć na działania związane z poprawą sytuacji gospodarczej naszych przedsiębiorców, ale również zapewniać na bieżąco odpowiedni poziom bezpieczeństwa zdrowotnego naszych mieszkańców- wyliczał.

– Uważam, że te rozwiązania są bardzo dobre, ponieważ pomagają nam pomóc innym. Kluczowe jest to, żeby w obecnej sytuacji zachować jedność, żeby być wspólnotą- wskazał rozmówca Telewizji Republika.

Prowadzący pytał prezydenta miasta Chełm również o odmrażanie polskiej gospodarki w obliczu pandemii koronawirusa.

– Wszystko zależy od rekomendacji Ministerstwa Zdrowia. Ufam panu ministrowi Szumowskiemu, ponieważ uważam, że ma najlepszy ogląd sytuacji i uważam, że do wszystkiego, co zadecyduje, powinniśmy się dostosowywać. Jeżeli pan minister będzie rekomendował kolejne etapy odmrażania polskiej gospodarki, to myślę, że będzie to ten właściwy moment. Obecna sytuacja niewątpliwie powoduje straty dla państwa, gospodarki, przedsiębiorców, samorządów i musimy również zmierzać w stronę odmrożenia- odpowiedział Jakub Banaszek.

– Ważne, abyśmy pamiętali, że cały czas musimy pobudzać naszą gospodarkę, że nie możemy zaniechać pewnych procesów. Dzięki temu szybciej i łatwiej uda nam się dojść do stanu sprzed epidemii koronawirusa. Oczywiście, nie uda się zrobić tego od razu, ale po to właśnie jest Tarcza Antykryzysowa, aby zminimalizować kryzys- podkreślił polityk.

Odnosząc się do dzisiejszej deklaracji „Obronimy Polskę Plus”, którą podpisał dziś ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, rozmówca redaktora Stankowskiego stwierdził:

– Odpowiedzialne rządzenie to rządy premiera Mateusza Morawieckiego i kolejna kadencja pana prezydenta Andrzeja Dudy, która jest gwarancją tego, że te programy uda się zrealizować, tak jak udaje się to do tej pory.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze