Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Babcia pod wpływem "opiekowała się" czwórką wnucząt. Rodzice w tym czasie również pijani

PR 12:55 21 listopada 2019
pixabay
Ponad 3,5 promile alkoholu miała kobieta, która „opiekowała się” czwórką swoich wnucząt. Policjanci w tej sprawie już powiadomili Sąd Rodzinny w Strzelcach Opolskich. Również prowadzone jest postępowanie sprawdzające dotyczące podejrzenia narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Teraz o losie całej rodziny zdecyduje sąd - poinformowała policja.

 

O tym, że nietrzeźwa kobieta miała opiekować się czwórką dzieci policjanci z Krapkowic dowiedzieli się 15 listopada około godziny 13 od pracowników opieki społecznej z Walec. 

Wezwani na miejsce policjanci po badaniu alko testem potwierdzili, że nietrzeźwa mająca ponad 3,5 promila 45 letnia kobieta, jak się później okazało babcia dla czwórki wnucząt w wieku 5, 4, 2 i roku „opiekowała” się nimi pod nieobecność rodziców.

W międzyczasie do domu wrócili rodzice dzieci 26 latka i 36 letni mężczyzna. Oni  również znajdowali się w stanie nietrzeźwym.

Dzieci pod opiekę zostały przekazane dopiero prababci – kobiecie w wieku 67 lat, gdyż tylko ona z całej rodziny okazała się trzeźwa.

Materiały w tej sprawie już zostały przekazane do Sądu Rodzinnego w Strzelcach Opolskich. Również w tej sprawie prowadzone jest postępowanie sprawdzające dotyczące podejrzenia narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Jeśli okaże się, że babcia swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, może jej grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Czytaj także:

Kampania wyborcza za pieniądze z przestępstw? Była radna i dziennikarz z zarzutami

Źródło: policja

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze