Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

B. Wróblewski: Jako rzecznik będę szukał kompromisu

mm 12:17 21 kwietnia 2021
Zamierzam poświęcić dużo uwagi kwestii awansów zawodowych kobiet - powiedział Bartłomiej WróblewskiFot. Flickr/prev news
Będę ambasadorem praw polskiej rodziny, rodziców, matek, ojców, kobiet i dzieci; potrzebne jest egzekwowanie wolności i praw, rozwoju kolejnych programów społecznych wspierających rodziny i rodziców - zadeklarował wybrany przez Sejm na RPO poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

Wróblewski podkreślił, że należy przełamać wielomiesięczny pat, który jest związany z wyborem nowego RPO. Poinformował, że skierował list do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz do wszystkich klubów i kół parlamentarnych z prośbą o spotkanie. Wyraził nadzieję, że do takich spotkań dojdzie.

Poruszył też kwestię dotyczącą spraw „rodziny, rodziców, wychowania, edukacji, matek, ojców, kobiet i dzieci”. W tym kontekście zwracał uwagę, że polska konstytucja w wielu artykułach mówi o szczególnym znaczeniu rodziny. – Mówi o wolnościach i prawach rodzin, ale także matek, dzieci. To jest bardzo ważna część naszej konstytucji i naszej codzienności – zauważył poseł.

Zapewnił, że jeśli zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich szczególnie dużo uwagi chciałby zwrócić na sprawę samotnych matek. – Ich praw, wsparcia dla nich. Z drugiej strony nie może zapominać o samotnych ojcach, szczególnie wtedy, kiedy ograniczane są ich prawa kontaktu z dziećmi – powiedział Wróblewski.

Dyskryminacja płacowa kobiet

Zadeklarował, że będzie zaangażowany w sprawy kobiet, w szczególności jeśli chodzi o dyskryminacje płacową, a także w podjęcie tematu regulacji zabezpieczenia społecznego. – Przepisów emerytalnych, które stawiają kobiety w trudniejszej sytuacji – zaznaczył.

Wróblewski wskazał, że innym obszarem, któremu poświęci dużo czasu, to „kwestia awansu zawodowego kobiet, aby regulacje w różnych obszarach, różnych sferach życia, sferach zawodowych, które dzisiaj nie zawsze są korzystne, a czasami są dyskryminujące ulegały zmianie, po to, żeby macierzyństwo nie było związane z tego rodzaju konsekwencjami dla kobiet”.

– Będę ambasadorem praw polskiej rodziny, rodziców, matek, ojców, kobiet, dzieci. Tego wsparcia potrzeba, egzekwowania wolności i praw, rozwoju kolejnych programów społecznych wspierających rodziny i rodziców – zapowiedział Wróblewski.

Źródło: Portal TV Republika, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze