Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Awaria spalarni w Czajce. Prokuratura wszczęła śledztwo

am 18:17 20 września 2019
Wikimedia Commons
Jak poinformowała w piątkowym komunikacie Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, „wszczęto śledztwo ws. niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi MPWiK w związku z zarządzaniem Stacją Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych w oczyszczalni "Czajka"”.

„Śledztwo dotyczy "niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegającej na niewłaściwym nadzorze podczas przeprowadzania inwestycji w zakresie modernizacji i rozbudowy oczyszczalni ścieków „Czajka”" – podał rzecznik prasowy praskiej prokuratury prok. Marcin Saduś.

Dodał, że chodzi m.in. o prowadzoną do grudnia 2012 r. budowę Stacji Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych oraz dopuszczenie do niewłaściwej eksploatacji i konserwacji tej Stacji "wskutek czego wyrządzono spółce szkodę w wielkich rozmiarach". "Czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10" - przekazała prokuratura.

W czwartek portal TVP Info podał, że do CBA złożono zawiadomienie ws. spalarni osadów ściekowych z oczyszczalni "Czajka", która nie działa od wielu miesięcy. Jak powiedziała serwisowi rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska "awaria była ukrywana od grudnia". Pismo GIOŚ w sprawie nieprawidłowości dotyczących spalarni osadów ściekowych do CBA wpłynęło 8 września i jest analizowane.

O awarii spalarni „Czajka” poinformował na antenie Telewizji Republika stołeczny radny PiS Filip Frąckowiak.

– Spalarnia Czajki nie działa od grudnia. Tam powinno się utylizować osad ściekowy, a nie jest to zwykłe błoto. Pochodzi ono z całej Warszawy. To musi być spalane w specjalnych piecach o temperaturze 1700 stopni – podkreślił radny PiS.

W efekcie awarii spalarni, „osad ściekowy nie jest spalany”. – Ratusz przyznał, że utylizuje to zewnętrzna firma. Tego nie można się pozbyć inaczej, niż spalając. Wiemy, że w okolicach Warszawy nie ma spalarni tego typu. Pytanie, co dzieje się z tym osadem? – dociekał Frąckowiak.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: WSTRZĄSAJĄCE informacje ws. "Czajki"! Frąckowiak obnaża kolejne zaniedbania: Spalarnia nie działa od grudnia 2018 roku

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze