Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Awaria "Czajki": Są wyniki badania wody w Zatoce Gdańskiej

JJ 18:28 6 września 2020
Zatoka GdańskaM.Minderhoud / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/), Wikimedia Commons
Sanepid na Pomorzu w niedzielę poinformował o wynikach badania wody pobranej dwa dni wcześniej u ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej. Badanie miało związek ze zrzutem do rzeki ścieków po awarii warszawskiej oczyszczalni „Czajka”.

– Jakość wody odpowiada wymogom sanitarnym –obecności bakterii Escherichia coli oraz Enterokoków.

Sanepid wyjaśnił w zamieszczonym komunikacie, że analiza dotyczyła próbek pobranych w piątek. To właśnie tego dnia do ujściowego odcinka Wisły, a więc do Zatoki Gdańskiej, dotarła pierwsza fala ścieków płynących rzeką z Warszawy. Przebadano próbki pobrane z Zatoki w rejonie gdańskiego Świbna oraz Mikoszewa, czyli w punktach leżących na wysokości dwóch przeciwległych brzegów Wisły.

W związku z awarią sieci przesyłowej oczyszczalni „Czajka” we wspomnianych punktach Zatoki Gdańskiej codziennie pobierane są próbki wody do kontroli – informuje Sanepid, który w przypadku pogorszenia jakości wody w tych kąpieliskach wyda stosowny komunikat.

Wcześniej Sanepid informował, że na terenie województwa pomorskiego „brak jest ujęć wody potencjalnie narażonych na zanieczyszczenie” w związku z awarią w warszawskiej oczyszczalni.

Służby apelowały jednocześnie o unikanie kontaktu z wodą z Zatoki Gdańskiej i Wisły. Ostrzeżenie kierowano zwłaszcza do osób uprawiających sporty wodne, wędkarzy, rolników pobierających wodę z Wisły do pojenia zwierząt i do nawadniania upraw.

 

Źródło: Polskie Radio, IAR, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze