Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Awantura w Bundestagu! Powodem polityka imigracyjna. "Krajem tym rządzą idioci"

am 9:44 17 maja 2018
facebook.com/aliceweidel
Alice Weidel z AfD, podczas wystąpienia w Bundestagu, zarzuciła rządowi, że głównym zagrożeniem dla wzrostu gospodarczego i dobrobytu społeczeństwa jest "nieokiełznana imigracja". – Na pewno nie zapewnią tego dobrobytu burki, chuściane dziewczyny, żyjący z zasiłków muzułmańscy nożownicy i inni ladaco – stwierdziła. Za swoje słowa szybko została upomniana.

Zdaniem polityk, Niemcy stały się "krajem imigracyjnym dla niewykwalifikowanych i emigracyjnym dla wykwalifikowanych". Zwróciła się do Antona Hofreitera, przewodniczącego klubu parlamentarnego Zielonych, z zapytaniem, kto w Niemczech płaci pensje: "Może pańscy wspaniali imigranci? Chyba nie myśli Pan poważnie".

Podsumowując swoje wystąpienie, przywołała słowa czeskiego prezydenta,  Miloša Zemana.

Jeżeli ktoś żyje w kraju, w którym jest karany za wędkowanie bez karty wędkarskiej, ale nie za nielegalnie przekroczenie granicy bez ważnego paszportu, ma pełne prawo powiedzieć, że krajem tym rządzą idioci – zakończyła.

Tuż po tym, na sali pojawiły się gwizdy. Weidel została upomniana przez przewodniczącego Bundestagu, Wolfganga Schaeuble (CDU).

Użyła pani między innymi sformułowania "chuściane dziewczyny i inni ladaco", dyskryminując tym samym wszystkie kobiety noszące chusty. Przywołuję panią do porządku – stwierdził.

Podczas całego przemówienia, oraz bezpośrednio po nim, kanclerz Angela Merkel przyjęła to ze stoickim spokojem.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze