Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Australijski imam o Polsce: to jeden z nielicznych krajów, gdzie można bez obaw przechadzać się po ulicy

K.B. 17:32 2 grudnia 2019
Twitter
Polska to kraj bezpieczny i wolny od rasizmu – twierdzi irański imam Mohammad Tawhidi. Zdaniem mieszkającego na co dzień w Australii duchownego w naszym kraju, jako jednym z nielicznych, można bez żadnych obaw przechadzać się po ulicy.

Tawhidi jest komentatorem religijnym i muzułmańskim reformatorem wyznania szyickiego. Od 2016 r. pełni funkcję prezesa Islamskiego Stowarzyszenia Australii Południowej.

Tawhidi jest często atakowany za swoje poglądy, stara się bowiem przekonywać, że islam potrzebuje poważnych reform. Potępia także wszelkie akty terroryzmu i jest zdania, że wszyscy fundamentaliści religijni powinni być deportowani z kraju.

Jak pisze na swoim Twitterze, jego wuj został w przeszłości porwany przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, którzy spalili go żywcem.

Niedawno zamieścił w mediach społecznościowych swoje zdjęcie, które wykonał w tym roku podczas odwiedzin w Warszawie. Jak twierdzi, nie ma u nas dżihadu oraz można bezpiecznie spacerować po ulicach bez obstawy.

Imam pisze również, że każdy, kto będzie próbował zagrozić naszemu bezpieczeństwu będzie potrzebował nie policji, lecz karetki pogotowia. Wcześniej Tawhidi porównał Polskę do innych państwa europejskich.

„Wielka Brytania: atak z nożem w Londynie, 2 osoby nie żyją, a 3 są ranne. Holandia: Atak z nożem, 3 osoby ranne. Szwecja: Strzelanina w Rågsved, w Sztokholmie, 2 osoby ranne. W Polsce nic poza spokojem. Oni nie są rasistami. Oni są mądrzy – napisał.

 

Źródło: Tvp Info, media, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze