Atletico lepsze od Realu w derbach Madrytu

Deigo Simeone
facebook.com/AtleticodeMadrid

Real Madryt przegrał na własnym stadionie 0:1 z lokalnymi rywalami, a jedyną bramkę strzelił w 53 minucie Antoine Griezmann. Tym samym znajdujący się na drugim miejscu w ligowej tabeli podopieczni Diego Simeone zwiększyli swoją przewagę nad Królewskimi do 4 punktów.

W sobotę na Santiago Bernabeu spotkały się drugi i trzeci zespół Primera Division. Przed spotkaniem Atletico miało jeden punkt przewagi nad Realem. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki w środku pola i nie przyniosła klarownych sytuacji w bramkowych.

Lepiej było w drugiej części meczu, Zaraz po przerwie doskonałą okazję miał Cristiano Ronaldo, który znalazł się sam na sam z Janem Oblakiem. Portugalczyk przegrał jednak pojedynek z bramkarzem gości. Ta sytuacja zemściła się już kilka minut później. Griezmann zagrał do wchodzącego w pole karne Felipe Luiza, ten natychmiast odegrał z powrotem do Francuza, który sprytnym strzałem przy lewym słupku zmieścił piłkę w siatce. Oba zespoły miały jeszcze po jednej dogodnej okazji by zmienić wynik, ale najpierw Keylor Navas obronił strzał Nigueza, a później Ronaldo z niewielkiej odległości uderzył głową prosto w ręce Oblaka.

Dzięki wygranej na Bernabeu Atletico zmniejszyło stratę do prowadzącej w tabeli Barcelony do pięciu punktów, zespół z Katalonii swój mecz, w którym podejmie Sevillę, rozegra jednak dopiero w niedzielę. Real na tę chwilę traci już do lidera dziewięć oczek.

Źródło: goal.com