Ateistka dopełnia wizję nazistów? "Martwe, pokraczne płody"

Artykuł
Telewizja Republika

„Bękarty gwałcicieli”, „martwe, pokraczne płody rodem z horroru” - takich zwrotów używają przeciwnicy ustawy antyaborcyjnej. Krzysztof Wyszkowski stosowanie takich określeń przyrównał do działań nazistów.

Wczoraj na jednym z portali znaleźć można było tekst „Do morderców polskich kobiet” napisany przez Dorotę Majewską, która sama siebie określa jako „ateistka i założyciel strony Polska nie jest państwem wyznaniowym”. Pani Majewska już na wstępie daje upust swojemu rozsierdzeniu i pisze, jak sama uznaje - „krótko”: „Jeśli ustawa o rodzeniu bękartów gwałcicieli, martwych, pokracznych płodów, rodem z horroru, albo takich które urodzą się tylko po to żeby umrzeć – przejdzie – to będzie mieć już nie tylko na sumieniu zdrowie fizycznie i psychiczne tysięcy kobiet”. Następnie dodaje, że jest to „współczesna Inkwizycja i Holokaust w jednym”, a – jak można mniemać – zwolenników ustawy antyaborcyjnej nazywa „zdrajcami narodu i katami własnych obywateli”.

Czy Holokaust nie jest zaprzeczeniem ochrony życia ludzkiego i godności osoby ludzkiej? Najwyraźniej dla pani Majewskiej nie jest.

Soczystą opinię dotyczącą ustawy antyaborcyjnej dostrzegł również Krzysztof Wyszkowski. Określenia takie jak „bękarty gwałcicieli”, „martwe, pokraczne płody” podsunęły mu skojarzenia z prowadzoną przez nazistów akcją T4. W przytoczonym przez Wyszkowskiego fragmencie opisującym akcję T4 czytamy:

„W trakcie kampanii w Polsce, Hitler, przebywając pod Gdańskiem, wezwał tam Contiego i Lammersa i przedstawił im swój zamiar uśmiercenia ciężko chorych psychicznie. >>Cytował przykłady ciężkich chorób umysłowych w toku których zanieczyszczają się i zjadają swoje ekskrementy<< i dodał, że realizacja jego planu zmniejszy wydatki szpitali, liczbę lekarzy i pielęgniarzy.”

Z ust i spod piór przeciwników ustawy antyaborcyjnej argument o zmniejszeniu wydatków szpitali co prawda jeszcze nie padł, ale może to tylko kwestia czasu?

Akcja T4 była realizowana przez nazistów w latach 1939-1944 i miała na celu „eliminację życia niewartego życia”. Mordowano schizofreników, chorych na otępienie, osoby niepoczytalne czy posiadające zaburzenia rozwoju. Szacuje się, że w ramach akcji T4 śmierć poniosło około 200 000 osób.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy