Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Astronauci z Dragona wracają na Ziemię. Historyczna misja SpaceX i NASA zbliża się do finału [TRANSMISJA]

RO 14:00 2 sierpnia 2020
Astronauta w kosmosie, zdjęcie ilustracyjneWikimedia Commons
Dwaj astronauci NASA, którzy na pokładzie Dragona dotarli do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dziś wieczorem czasu polskiego mają powrócić na Ziemię. Amerykanie Bob Behnken i Doug Hurley spędzili na ISS dwa miesiące.

Astronauci Bob Behnken i Doug Hurley wracają na Ziemię w kapsule Dragon, tej samej, którą przylecieli na ISS. Ok. 20:40 polskiego czasu ma ona wodować u wybrzeża Florydy. Ich podróż do domu ma w sumie trwać 21 godzin.

Skąd tak duże zainteresowanie?  Pojazd, który wraca, jest cały czas w fazie testowania. On oczywiście wynosił już ładunki, wracał już na Ziemię, ale tym razem wraca z 2-osobową załogą. Jest wiele momentów, które mogą dramatycznie zaważyć na powodzeniu tej misji - przypomina w rozmowie z reporterem RMF FM dr Leszek Błaszkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Na powodzenie misji świat patrzy też z komercyjnego punktu widzenia. Im więcej udanych startów i lądowań, tym szybciej turystycznie będziemy latać w kosmos.

Im bardziej będzie to niezawodna kapsuła, tym szybciej pojawią się loty nie tylko wiozące astronautów do stacji kosmicznej, ale też loty dowożące w przestrzeń kosmiczną pasażerów - dodaje dr Błaszkiewicz.

Źródło: RMF24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze