Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ardanowski: staramy się twardo walczyć, takiej determinacji m.in. ze strony premiera w kwestii dopłat dla rolników, nigdy do tej pory nie było

PR 9:04 29 października 2019
Telewizja Republika
Minister Rolnictwa zapewnił o wielkiej determinacji w walce o wyrównanie dopład dla polskich rolników do kwot równych z tymi, które otrzymują rolnicy na zachodzi europy. Minister rolnictwa dodał, że w UE panuje zgoda, co do potrzeby zrównania dopłat.

 

- Kiedy spotykam się z ministrami krajów, które dopłacają do Unii Europejskiej, to właściwie, co do zasady, nikt już nie kwestionuje potrzeby wyrównania wsparcia. Gościłem niedawno ministrów rolnictwa z Niemiec i Francji i oni mówią: nie ma już powodów, żebyśmy upierali się przy wyrównaniu dopłat, rozmawiajmy już teraz o szczegółach - wskazywał Jan Krzysztof Ardanowski na antenie Radiowej Jedynki.

W jego ocenie jest szansa, że już w tej "siedmiolatce" uda się doprowadzić do zrównania poziomu pomocy.

-  Unia Europejska ma bardzo zróżnicowane rolnictwo. Niektóre kraje będą walczyć o wyrównanie dopłat, a nie koniecznie o charakter rolnictwa - wskazał minister.

Minister mówił też m.in. o roli, jaką będzie odgrywał przyszły komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski

- Komisarz ds. rolnictwa jest naszą szansą. Wiedza, osobowość i poglądy Janusza Wojciechowskiego napawają optymizmem. On jest zwolennikiem rolnictwa bardziej zrównoważonego, które współpracuje z przyrodą.

 

Czytaj także:

ABW zatrzymała potencjalnego szpiega

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze