Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Arcybiskup Jędraszewski: Nie będzie zdrowego społeczeństwa bez zdrowych małżeństw i rodzin

kos 10:46 15 grudnia 2017
Fot. Adam Bujak/Biały Kruk
– Nie będzie zdrowego społeczeństwa bez zdrowych małżeństw i rodzin. Nie będzie dobrej przyszłości Kościoła bez tych prawdziwych domowych Kościołów, czyli rodzin, które każdego dnia na nowo z miłością i ufnością, przy bożej pomocy próbują budować swoje szczęście – powiedział podczas grudniowych „Dialogów u św. Anny” abp Marek Jędraszewski, który odniósł się do odwołanej konferencji „Prawo dziecka do życia”.

Spotkanie w kolegiacie św. Anny poruszało problemy rodziny we współczesnym świecie. Metropolita opowiedział również na pytania internautów i zgromadzonych wiernych.

– Mamy do czynienia z tym, co wielokrotnie piętnował Benedykt XVI – z dyktaturą mniejszości i lękiem tych, którzy ponoszą odpowiedzialność za życie społeczne przed wzięciem odpowiedzialności wobec ideologii, które są wprost przeciwne nauce. (...) Tu chodzi o ludzkie życie. Nie ma nic bardziej świętego niż ono i nie ma bardziej wyrazistego kryterium człowieczeństwa niż solidarność i nieobojętność na los ludzi, których istnienie jest zagrożone. Jeśli umywamy od tego ręce, powtarza się gest Piłata – tłumaczył arcybiskup Jędraszewski.

Arcybiskup odniósł się do kryzysu małżeństwa i wzrastającej liczby rozwodów. – To jest ogromna odpowiedzialność rodziców i żadne tak zwane polubowne rozwiązywanie tych spraw niczego nie rozwiąże. To tylko pogłębia rany. (...) Nie będzie zdrowego społeczeństwa bez zdrowych małżeństw i rodzin. Nie będzie dobrej przyszłości Kościoła bez tych prawdziwych domowych Kościołów, czyli rodzin, które każdego dnia na nowo z miłością i ufnością, przy bożej pomocy próbują budować swoje szczęście – dodał arcybiskup.

 

 

 

Źródło: diecezja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze