Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Apple, Amazon i Google blokują Parler

ASy 12:37 11 stycznia 2021
Parler zablokowanyPixabay.com
Po tym, jak Parler (serwis społecznościowy popularny wśród amerykańskich użytkowników o poglądach prawicowych) został zablokowany zarówno w sklepach Apple i Google z powodu braku reakcji na posty propagujące przemoc witryna mediów społecznościowych jest teraz całkowicie offline. Amazon poinformował o wypowiedzeniu umowy serwisowi i wyrzuceniu go ze swoich serwerów. Oficjalna witryna Parler wyświetla błąd, podczas gdy jej aplikacja wyświetla błędy sieciowe i nie może załadować treści.

Większość z użytkowników platformy Parler to zwolennicy Donalda Trumpa, którego konto usunął niedawno Twitter.

Parler narzędziem nienawiści?

Apple i Amazon przed zablokowaniem nakazały władzom serwisu przesłać plan postępowania w takich sytuacjach, jak ostatnie wydarzenia na Kapitolu. Ich zdaniem szturm na amerykański Senat i inne tego typu wydarzenia zostały poprzedzone kampanią nienawiści właśnie na Parlerze.

Plany wznowienia działalności

Ponieważ nie było reakcji, serwis został zablokowany o godz. 24. w nocy z soboty na niedzielę. Google poczyniło podobny krok - kilka godzin po zablokowaniu Trumpa. Parler jest postrzegany właśnie jako przystań dla osób wyrzucanych przez Twittera. Szef serwisu John Matze stwierdził, że nagłe wyłączenie to "skoordynowana akcja". W domyśle - założenie konta w serwisie przez Trumpa.

W serwisie Parler konta ma blisko 10 mln użytkowników. Matze zapowiedział poszukiwania innych firm, dzięki którym mógłby wznowić działalność.

Źródło: press.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze