Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Apel: Ukraińcy mają absolutnie dosyć obecnej sceny politycznej

AS 8:33 23 kwietnia 2019
Telewizja Republika
Gościem redaktor Ilony Januszewskiej w poranku Telewizji Republika był Piotr Apel, poseł Kukiz'15, który wypowiedział się na temat sytuacji na Ukrainie – Mamy sytuację, w której komik opłacany i finansowany przez jednego z oligarchów wygrywa wybory i to z taką dużą przewagą, ale jeżeli spojrzymy na ukraińską scenę polityczną, to przestaje to być dziwne - powiedział w programie.

– Czy zwycięstwo Zełenskiego jest zaskoczeniem? - zapytała Ilona Januszewska.

– Jest to zaskoczenie z punktu widzenia Polski i Europy. Wygrał ktoś, kto do tej pory nie dotykał się polityki, był kojarzony ze sceną żartu, ironii i to z punktu widzenia zachodu jest zaskoczeniem - powiedział Piotr Apel. 

Redaktor prowadząca zauważyła pewne podobieństwo między nowo wybranym prezydentem Ukrainy a Pawłem Kukizem – Zaangażowanie w politykę, czy około polityczne tematy Pawła Kukiza było zdecydowanie większe - zauważył poseł.

– Tutaj mamy sytuację, w której komik opłacany i finansowany przez jednego z oligarchów wygrywa wybory i to z taką dużą przewagą, ale jeżeli spojrzymy na ukraińską scenę polityczną, to przestaje to być dziwne. Ukraińcy mają absolutnie dosyć obecnej sceny politycznej i to naprawdę wszystkich, od lewej do prawej i to był głos przeciwko elicie, ale obawiam się, że elementem elity jest obecnie wybrany prezydent i to związanym z jednym z najbogatszych ludzi na Ukrainie - dodał.

– Natomiast jest pewna obawa i już się pojawiały sugestie wcześniej, że ten biznesmen, nowy prezydent może być w jakiś sposób powiązany z Rosją. Nie chcę mi się w to wierzyć, bo Kołomyjski ma biznesy przede wszystkim na zachodzie, ale tego nie wiemy i to się okaże w najbliższym czasie. Dopiero najbliższe kilka miesięcy pokaże, w jaką stronę pójdzie Ukrainę. Ukraina jest całkowicie rozbita, jest pozbawiona elit politycznych, są one całkowicie rozbite - mówił polityk Kukiz'15. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze