Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Apel biskupa o ochronę zgwałconej 10-latki

ASy 19:45 22 sierpnia 2020
Oskarżenie o gwałt padło w stronę wujka, który miał dopuszczać się tego czynu odkąd dziewczynka skończyła 6. rok życiaFlickr
Biskup Rio de Janeiro Dom Antônio Augusto Dias Duarte zaapelował o ochronę zgwałconej dziewczynki, jak i poczętego dziecka. Dzień później dokonano już aborcji.

Biskup pomocniczy w Rio de Janeiro opublikował swoje stanowisko w sprawie zgwałconej 10-letniej dziewczynki. Oskarżenie o gwałt padło w stronę wujka, który miał dopuszczać się tego czynu odkąd dziewczynka skończyła 6. rok życia.

Biskup, który jest również lekarzem, wyraził silny sprzeciw wobec ruchów proaborcyjnych, które wzywały do bojkotu ruchów obrony życia. Dom Antônio nazwał presję proaborcyjną jako „dyktaturę ideologii śmierci”.

Zauważył, że lekarze w Vitórii, stolicy Espírito Santo, szanowali „swój zawód, który skupiał się na obronie życia i łagodzeniu cierpienia”, odmawiając wykonania aborcji. Następnego dnia po wygłoszeniu przez biskupa owego apelu, 10-latkę przewieziono do Recife, gdzie w poniedziałek rano przeprowadzono już aborcję.

Przesłanie i apel biskupa zostały odczytane w niedzielę 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zakwestionował nawet milczenie członków Kościoła w tej konkretnej sprawie:

- Gdzie są biskupi, którzy mówią, że chcą ochrony ludzi? Gdzie są księża, którzy tak dużo mówią o prawach człowieka i uzasadnionych wymaganiach dobra wspólnego? Chroń tę dziewczynę. Wiele już wycierpiała. Zadbaj o to, bo choć jest to ciąża ryzykowna, nie oznacza to, że jest to ryzyko śmierci. Jest to ciąża, która prowadzi nas do podejmowania ryzyka w miłości i sprawiedliwości, aby chronić życie obojga. Każde życie ma znaczenie; jednak życie dzieci ma o wiele większe znaczenie. W tym przypadku 10-letniej mamy, i dziecka, jej nienarodzonego jeszcze dziecka, które ma już 5 i pół miesiąca.

Media z proaborcyjnym nastawieniem ideologicznym określiły przeprowadzenie aborcji, jako „leczenie traumy gwałtu”. Takie twierdzenie nie ma jednak podstaw naukowych.

Źródło: aleteia.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze