Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Antoni Macierewicz o wizycie Angeli Merkel w Auschwitz: Jestem rozczarowany

A.N 19:56 7 grudnia 2019
Telewizja Republika
– W ciągu ostatnich 15 lat mieliśmy do czynienia z zaplanowaną akcją defamacyjną przeciwko Polsce, finansowaną w dużej mierze przez organizacje niemieckie i mającej na celu zdjęcie z Niemiec słusznego odium sprawców II wojny światowej -powiedział Antoni Macierewicz.

Marszałek senior Antoni Macierewicz w rozmowie z  Tadeuszem Płużańskim na antenie Polskiego Radia 24. Odniósł się do wizyty Angeli Merkel w Auschwitz:

– Byłem rozczarowany stanowiskiem pani kanclerz Merkel. Dobrze, że potępiła zbrodnie niemieckie, ale trzeba sobie uświadomić, że jak na pierwszą wizytę w tym miejscu, było to niewiele.

Antoni Macierewicz wskazał, że słowa wypowiedziane przez niemiecką kanclerz były jedynie symboliczne i nie zawierały konkretnych zapowiedzi, choćby dotyczących reparacji, o jakie upomina się Polska:

– W ciągu ostatnich 15 lat mieliśmy do czynienia z zaplanowaną akcją defamacyjną przeciwko Polsce, finansowaną w dużej mierze przez organizacje niemieckie i mającej na celu zdjęcie z Niemiec słusznego odium sprawców II wojny światowej. Niemcy w tym czasie wylały na nas kubły pomyj – przypomniał polityk.

Jego zdaniem należy zweryfikować dotychczasową politykę Polski wobec Niemiec:

– Trzeba się zastanowić, czy nasza polityka nie powinna zostać skorygowana, ponieważ jej kontynuacja może doprowadzić do katastrofy – stwierdził Antoni Macierewicz.Źródło: PR 24/MEDIA

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze