Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Antoni Macierewicz o imperialnych dążeniach Moskwy

PR 10:09 5 grudnia 2018
Telewizja Republika
Gościem Polskiego Radia 24 był dziś były szef MON, przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. Polityk PiS skomentował rosyjską agresją, która – jak wskazał – jest związana z imperialnymi dążeniami Moskwy. - Bez jasnej blokady agresji Rosji nie uzyskamy pozytywnego skutku. Ustępstwa są zachętą do agresji - stwierdził Macierewicz.

 

Antoni Macierewicz w Polskim Radiu 24 stwierdził, że Rosja już dawno przystąpiła do wyścigu zbrojeń.

- Bez jasnej blokady agresji Rosji nie uzyskamy pozytywnego skutku. Ustępstwa są zachętą do agresji. Jest związany z imperialnymi dążeniami Moskwy. Rosja dawno przystąpiła do wyścigu zbrojeń – mówił poseł PiS.

Wg Antoniego Macierewicza, Niemcy i Francja nie zareagowały odpowiednio na wydarzenia w Cieśninie Kerczeńskiej.

- Polska i USA, jako jedyne poważnie potraktowały sytuację pomiędzy Rosją i Ukrainą. Dopiero potem NATO uzgodniło wspólne stanowisko. Bez jasnej blokady agresji Rosji nie uzyskamy pozytywnego skutku. Ustępstwa są zachętą do agresji - wskazał Macierewicz.

Były szef MON zaznaczył także, stanowisko Polski odnośnie Wołynia, powinno być wciąż jasno stawiane.

- Ludobójstwo UPA na Wołyniu powinno być jasno artykułowane. Ukraina nie zbuduje niepodległego państwa na akceptacji tej zbrodni. Przeciwdziałanie temu to jeden z priorytetów polskiej dyplomacji - podkreślił Antoni Macierewicz.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze