Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Gwiazda laureatem Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego. Jak odniósł się do wyróżnienia?

am 19:35 6 lutego 2018
Andrzej GwiazdaTelewizja Republika
Obecnie w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej trwa Gala na 25-lecie "Gazety Polskiej". Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, śp. Lechowi Kaczyńskiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Andrzej Gwiazda, działacz opozycji w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, już odebrał swoją nagrodę. Jak skomentował swoje wyróżnienie?

Tegorocznym laureatem Nagrody im. św. Grzegorza I Wielkiego, przyznawanej przez miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo" został wielki polski opozycjonista, walczący z komuną Andrzej Gwiazda.

– Jest mi niezmiernie miło, że otrzymałem tę nagrodę. Jednak ona należy się wszystkim tym, z którymi szedłem przez życie. Koledzy walki, wszystkim wam należy się ona tak samo jak mnie. Próbowałem w latach późniejszych odszukać niektórych kolegów. Nie udało się. Pamięć o nich zanikła. Musiało się to stać, ponieważ gdyby tak się nie stało - zająłby się tym sąd wojenny - opowiadał publicysta.

 – Dlaczego pamięć o nich zanikła?  Ponieważ w 1956 roku nie było "Gazety Polskiej". Było wiele pism, które wyrażały opinie, ale nie było ośrodka, do którego ludzie mogliby się zwrócić. Słowo pisane ma ogromną moc. To, że okazało się ono w kioskach miało kluczowe znaczenie do odrodzenia patriotyzmu. W końcu przestaliśmy się wstydzić, że jesteśmy Polakami!  - mówił Gwiazda.

Zapraszamy do Telewizji Republika gdzie wciąż trwa transmisja Gali na 25-lecie "Gazety Polskiej".

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze