Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda w liście: Celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków

mk 17:47 4 sierpnia 2015
facebook.com/andrzejduda
„Będę prezydentem dialogu i porozumienia, a celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków” – pisze w liście, który jutro opublikuje Gazeta Polska prezydent elekt Andrzej Duda.

Zobowiązuję się, że moja prezydentura będzie aktywna w prowadzeniu polskich spraw i otwarta na inicjatywy obywateli. Będę niezłomnie realizował wszystkie zobowiązania, które złożyłem Polakom – zapowiada Andrzej Duda.

W najbliższym czasie chcę przedstawić projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Jestem zwolennikiem otwarcia debaty nad nową  Konstytucją i zaproszenia do niej wszystkich  obywateli Rzeczpospolitej. Obowiązująca Konstytucja z 1997 została napisana w innych politycznych realiach. Jesteśmy dzisiaj w NATO i w Unii Europejskiej. Musimy lepiej zabezpieczyć naszą suwerenność, zadbać o zachowanie tożsamości kulturowej, a także naszych interesów ekonomicznych. Mocniejszych gwarancji wymagają również prawa obywatelskie – pisze w liście prezydent elekt.

Andrzej Duda zapewnia też, że będzie „prezydentem dialogu i porozumienia”, a celem jego prezydentury będzie „praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków”.

Polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty, ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa – pisze Duda w liście.

Niech uroczystość zaprzysiężenia będzie Waszym świętem. Niech ten dzień będzie świętem całej naszej polskiej wspólnoty. Niech rozpoczynająca się prezydentura dobrze przysłuży się naszej Ojczyźnie – czytamy. 

 

Źródło: Gazeta Polska, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze