Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Rumunii: Fundusze unijne są dla nas ważne

AS 19:21 7 czerwca 2018
wikimedia.org
– Stanowiska Polski i Rumunii są zbieżne w kwestii przyszłego budżetu UE, w tym zachowania odpowiedniej wysokości funduszy spójności i funduszu na Wspólną Politykę Rolną - powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Rumunii Klausem Iohannisem.

Andrzej Duda oświadczył, że tematami rozmów z prezydentem Rumunii były m.in. kwestie bilateralnej współpracy gospodarczej. Podkreślił, że wzajemne obroty handlowe wyniosły powyżej 5,5 mld euro w ubiegłym roku, natomiast w Rumunii działa obecnie ponad 1000 polskich firm.

Prezydent dodał, że rozmawiał także na temat sytuacji w Unii Europejskiej oraz o pracach nad kolejną perspektywą finansową i przyszłym budżetem UE.

- Tutaj nasze stanowiska - i Polski, i stanowisko władz Rumunii - są zbieżne jeżeli chodzi o to, że powinny być zachowane na odpowiedniej wysokości fundusze spójności i że powinny być również na odpowiedniej wysokości zachowane fundusze związane ze Wspólną Polityką Rolną - podkreślił Andrzej Duda.

- One (fundusze) są dla nas ważne, są ważne dla rozwoju naszych krajów. I tutaj z całą pewnością będziemy walczyli o to, żeby zostały one zachowane na jak najwyższym poziomie - zauważył prezydent. 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze