Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda: Praca rolników jest niezwykle ważna dla polskiego państwa i społeczeństwa

kos 19:17 11 września 2016
Grzegorz Jakubowski / KPRP
– To zaszczyt dla prezydenta Rzeczypospolitej, że może zaprosić do siebie polskich rolników po to, żeby im podziękować i otrzymać od nich wspaniałe dary. Ogromnie za to dziękuję w imieniu całego polskiego narodu, całego naszego społeczeństwa – powiedział podczas dożynek prezydenckich w Spale Andrzej Duda.

– Praca rolników jest niezwykle ważna dla polskiego państwa i społeczeństwa, wymaga wielkiego wysiłku i wiedzy. A my wszyscy, dzięki państwa pracy, dzięki pracy polskich rolników jesteśmy z polskiej żywności tak ogromne dumni i słuchamy kiedy jest ona chwalona praktycznie wszędzie tam, gdzie jest dostępna na świecie – dodał prezydent. 

Warto zaznaczyć, że tradycja dożynek prezydenckich sięga II RP. – To już 89 lat od pierwszych dożynek prezydenckich, na które wtedy w II Rzeczypospolitej polskich rolników zaprosił pan prezydent Ignacy Mościcki – przypomniał prezydent Duda.

Zdaniem prezydenta, na polskiego rolnika można było liczyć od stuleci; chłopi walczyli m.in. w powstaniu kościuszkowskim oraz w wojnie obronnej przeciwko Rosji sowieckiej w 1920 roku, gdy wezwał ich do tego Wincenty Witos.

Prezydent nawiązał także do współczesnych problemów polskiej wsi – Ustawa wspomagająca hodowców walczących z afrykańskim pomorem świń (ASF), może wejść w życie już w poniedziałek – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości dożynkowych w Spale. Dodał, że będzie przygotowana ustawa o ubezpieczeniach rolników od klęsk naturalnych.

Ustawa dot. ASF zakłada wykup świń ze stref zagrożonych i przerób mięsa na konserwy, a następnie zakup tych produktów przez instytucje państwowe.

– Wiem o tym, że dziś wielu polskich rolników, hodowców trzody chlewnej jest dotkniętych klęską związana z afrykańskim pomorem świń – mówił prezydent Duda w Spale. Przypomniał, że przygotowano już specjalną ustawę, która ma tym rolnikom pomóc.

– Ta ustawa przygotowana została w bardzo szybkim tempie, przeprowadzona w polskim parlamencie przy zgodzie politycznej (...) i trafiła na moje biurko w piątek, czyli w dniu, w którym została uchwalona przez Senat RP. I w tym samym dniu została przeze mnie podpisana. A że ma termin wejścia w życie z chwila jej ogłoszenia, (...) jest możliwość, że ona wejdzie w życie już jutro, jeżeli jutro zostanie opublikowana – zapowiedział prezydent.

 

Źródło: pr

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze