Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda może wygrać w pierwszej turze? Tak wynika z sondażu PiS

kb 10:24 4 czerwca 2020
Jak donosi "Super Express" , według badania, które zamówiło PiS, Andrzej Duda zdobędzie 48,6 proc. głosów.

Po ogłoszeniu w środę przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek nowego terminu wyborów prezydenckich, oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza. "Szczególna mobilizacja nastąpiła w obozie Zjednoczonej Prawicy, ponieważ kandydat PiS, ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda może wygrać wybory już za pierwszym podejściem 28 czerwca" – czytamy w "Super Expressie".

 

Na taką możliwość – dodaje dziennik – wskazują wyniki zamówionego przez PiS sondażu, do którego dotarł "SE". "Biorąc pod uwagę potencjalne głosy wyborców niezdecydowanych, Duda zdobędzie w I turze 48,64 proc. głosów. Aby wygrać wybory jego poparcie musi być większe od 50 proc., czyli niewiele do tego brakuje. Największy rywal w walce o najważniejszy urząd w państwie, Rafał Trzaskowski z KO, zdobędzie w I turze tylko 24,29 proc. głosów" – podkreśla "SE".

 

Trzecie miejsce zajmuje w sondażu niezależny kandydat Szymon Hołownia uzyskując 10,73 proc. głosów; kolejne miejsce należy do kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka, na którego głos oddałoby 9,68 proc. Polaków. Na piątym miejscu znalazł się kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskując 3,11 proc. poparcia, a szóste ostatnie miejsce należy do kandydata Lewicy Roberta Biedronia, na którego głos oddałoby 2,70 proc. rodaków.

Źródło: PAP, SE

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze