Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrzej Duda: CPK będzie ogromnym impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki

KW 10:28 3 czerwca 2020
wikipedia.com
Na spotkaniu z mediami Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki podkreślili, jak ważna jest budowa CPK. – Centralny Port Komunikacyjny będzie nie tylko hubem przesiadkowym w skali Europy, ale będzie też ogromnym impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki – powiedział o inwestycji Andrzej Duda.


Prezydent podkreślił, że celem, który był jednym z najważniejszych, gdy przejmował urząd, było poprawienie warunków życia rodziny i jak podkreślił budowa CPK ma temu służyć. Jego zdaniem Polska musi się rozwijać i wejść na wyższy poziom inwestycji, jakie prowadzi się w kraju.


 Dlatego powstała idea budowy CPK. Portu komunikacyjnego, który będzie nie tylko hubem przesiadkowym w skali Europy, ale który będzie też ogromnym impulsem rozwojowym dla polskiej gospodarki, który wpisze się w wielki plan Trójmorza, bo będzie największym portem komunikacyjnym w naszym regionie, który zepnie komunikacyjnie właściwie wszystkie regiony Polski — powiedział prezydent Andrzej Duda.


Centralny Port Komunikacyjny powstanie na trasie między Warszawą a Łodzią. Port będzie mógł obsłużyć 45 milionów pasażerów rocznie.

Źródło: pap, sejm.gov

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze